PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
Výzva

Přispěl: Pavel Beran

"Nezměrné úsilí jednotlivce může být zmařeno nezájmem těch, kteří by se mohli podílet. Podílet se znamená ochotu poskytnout a podpořit, ale zároveň i možnost získat."

Kvalita těchto stránek závisí zejména na jejich obsahu. Pokud máte možnost, přispějte i Vy k jeho obohacení. Máte-li nějaký vhodný materiál a jste-li ochoten/na se o něj podělit, budeme rádi, když se stanete jedním z přispěvatelů (spolutvůrců).

Vaše případné rozhodování o poskytnutí Vašich materiálů, přispění vhodným článkem nebo zpracování určité oblasti by mohlo ulehčit několik následujících faktů:

 • Jedná se o nekomerční projekt, který s sebou z finančního hlediska nese pouze náklady.
 • Uvedení Vašeho jména jako zdroje/autora u poskytnutého materiálu.
 • Obrazový materiál je zobrazován v nižším rozlišení, které je dostatečně kvalitní pro monitor, nikoliv však pro tisk. Obrázky navíc obsahují ’vodotisk’, kterým je zabráněno neoprávněnému použití či zneužití.
 • Jedná se o první projekt podobného rozsahu na českém Internetu.
 • Stránky jsou v české i německé jazykové verzi.

  V případě Vašeho zájmu kontaktujte prosím správce.

  Vloženo: 18.5.2004 • Komentáře a upřesňující informace


  rád [Květoslav Pokorný 13.4.2006 18:41] | Reagovat
  Dobrý den .Dnes jsem přišel na tyto stránky jsem rodákem z Konobrže rád poskytnu několik obrázků této vesničky též mi chybý sousední vesnice Pařidla(Porédl).Napište kam mám fota zaslat.
  děkuji K.Pokorný
  Re: rád [Antonín Suk 29.6.2006 20:18] | Reagovat
  I já budu rád,když se objeví další fotky z těchto obcí "podkrušnohorského zlomu" na těchto stránkách.Vaší obcí jsem mnohokrát projížděl,znal jsem i některé občany(Jula Šoltýs,Josef(?) Švarc.Konobrž a Pařidla byly zajímavé obce a bude jen dobře,když se fotogalerie o záběry z těchto obcí rozšíří! O přidání fotografií se můžete přičinit osobně,zejména máte-li digitální fotoaparát.Návod je na těchto stránkách.Musíte se nejdřív formálně zaregistrovat-viz vysv¨ětlivky v pravém horním rohu hlavní stránky.Držím Vám palce.
  Konobrže [Martin Švarc 26.3.2018 21:03] | Reagovat
  Dobrý den, sháním informace o rodině Švarcových, Josef Švarc z Konobrže je můj prastrýc, o kterém bohužel nemáme mnoho informací. Podle Vašeho příspěvku jste ho znal. Mohl bych vás poprosit o další informace o něm?
  Děkuji, s pozdravem Martin Švarc
  Re: Konobrže [Antonín Suk 26.3.2018 23:03] | Reagovat
  Já musím upřesnit mou informaci o Pepovi Švarcovi - potkal jsem se s ním jen na 2 týdny,na chirurgii nemocnice v Mostě,kde jsme se oba ve stejné chvíli podrobili banální operaci. Myslím,že jsem se s ním už potom nesešel,i když jsme si to před odchodem z nemocnice slibovali.Vím jen,že měl krásnou paní a bydlel v Konobrži. Ona za ním přišla několikrát na návštěvu a dodnes si poměrně dobře pamatuju její hezký úsměv. Rád na ně vzpomínám,ale další informace o něm nemám.
  Re: Re: Konobrže [Martin Švarc 27.3.2018 23:43] | Reagovat
  Díky moc. V kterém roce to prosím bylo?
  Sprengung von Pressnitz [Wohlrab Helmut 21.5.2006 22:00] | Reagovat
  Wer kann mir Auskunft geben??
  Über die Venichtung von Pressnitz ist ein Film getreht worden.Wo kann ich diesen bekommen ??

  Mit freundlichen Grüßen
  Hemut Wohlrab

  PS:Meine Ahnen sind auch aus Pressnitz vertrieben worden.Wenn jemand über meine Ahnen Auskunft möchte,bitte melden.
  Re: Sprengung von Pressnitz [Zdenka Nedvědová-Starmanová 4.11.2006 12:48] | Reagovat
  S rodiči jsme bydleli v Konobrži,později v Kopistech o těch mám nějaký material,ale ráda bych viděla něco z Konobrže a Pařidel.Z.N
  Povídání č.2.o zaniklé obci Vřesová [Anna Sándorová 29.6.2006 10:38] | Reagovat
  Před nedávnem jsem i já přispěla menším povídáním o zaniklé obci Vřesová-Doglasgrun,jejíž založení a první zminky o ní pochází z roku 1492.Ze zaniklé obce zůstal jen název,ale to nejcennější najdeme v kronikách a dochovaných dokumentech.Jen díky těmto záznamům další generace ví a budou vědět jaká obec byla.Zůstalo už jen málo starousedlíků,kteří by nám mohli povyprávět.Vedení kroniky mi umožnuje nahlédnout do minulosti naší obce.A proto touto cestou hledám kohokoliv,který má či měl s touto obcí něco společného.Velice děkuji Sándorová Anna-kronikář obce Vřesová (sandorova.anna@seznam.cz nebo 732647700)
  Bildersuche [Milan Valič 9.7.2006 13:29] | Reagovat
  Wer hat noch alte Bilder von Deutschbundesort (Dolni Rozmysl), Littmitz, Lanz,Waldl,Thein und Dolni Nivy. Die Bilder benötige ich für meine Ahnenforschung.

  Danke
  Milan Valič
  chyba u obce Růžodol u Mostu [Antonín Suk 25.7.2006 20:19] | Reagovat
  Nevím,co sledoval autor fotografie Horní Růžodol,když ji vložil do úplně jiné obce.Hloupý vtip,nebo aktivní hloupost? Na snímku není Růžodol u Mostu,ale Horní Růžodol,část Liberce.Mám výhodu,že první obec jsem velmi dobře znal jako dítě,v Liberci už zase žiju skoro 30 let.Jde o křižovatku ulic 28.října, Karoliny Světlé a U školy.
  Zajímavý pokus zmást čtenáře stránek ? Nebo zběsilost a touha zúčastnit se za každou cenu?Ale o život nejde,tak jde o ......,že ?
  Hledám informace [ivonna doležalová 14.11.2006 11:36] | Reagovat
  o zaniklé obci Bohuslav (Passlas) mezi obcemi Teplá a Mnichov (u Mariánských Lázní). Zůstalo z ní jen pár domků, které v 50.letech buldozery ušetřily a které byly rozprodávány jako "bouračky" na cihly. Domky dnes vlastní chalupáři. Pátrám po svých předcích, kteří zde žili. Poslední výpis z rodných listů sahá do roku 1806, předpokládám ale, že se zde usídlili ještě dříve. Děkuji za každou informaci.
  Poutní místo sv. Anna Zl. Hory-Horní Údolí [Zdeněk Hlávka 25.1.2009 14:08] | Reagovat
  Mám tu jedno upřesnění. Mnoho lidí toto místo udává jako sv.Marta ale já mám část výpisu z novin kde nějaký (neznám z hlavy jméno musel bych dokumentaci najít což je hromada papírů CD a DVD) historik toto místo popisuje jako poutní místo sv.Anna.Naše rodina žije pouhých 20 km od tohoto místa, již 61let.V50 letech jsme se spolužáky sv. Annu navštívili (ještě když všechny kaple stály) a všichni ho známe pod jménem sv. Anna.
  co se děje [Jiří Hála 10.11.2009 23:38] | Reagovat
  Vážení přátelé diskutující...jako zaniklé obce je smutná věc, ale není spíše šílenejší věc to co se děje nyní???? Jsem rodákem z obce Zdislava-Schonbach a byl nedávno v LIberci...teda, ale co se děje pod ještědskými pláněmi (myslím tím šílený výstavbový bum) je nepopsatekně horší, než samotné obce co zmizely po té šílené válce... a kdo mi to vyvrátí? Nikdo!!!
  Dvoretin, Svetlik [Anna Maria Rodenhäuser 13.3.2016 17:38] | Reagovat
  meine Mutter kommt aus Dvoretin, wir hätten sehr viele Informationen, auch Bilder, wer hat Interesse?
   Komentáře a upřesňující informace
  Jméno:
  E-mail:
  Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
  Nadpis:
  Komentář/Upřesnění:  
  V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 24 do následujícího políčka: