PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
Kundratice (Kunnersdorf) - Historie

Přispěl: Zdena Binterová

Kundratice ležely 4 km SV od Jirkova, v nadmořské výšce 270 m. Katastr měřil 460 ha. Okresní silnice z Chomutova do Mostu rozdělovala obec na severní a jižní část, železnice přetínala ves v horní třetině. Ve spodní části obce se silnice rozšiřovala v širší travnatý pruh, kterým protékal potok. Obec byla až do svého zániku dobře udržovaná, plná ovocných stromů a směrem k horám dříve začínal známý anglický park, sahající až k zámku Jezeří. Těsně pod železnicí stála pseudogotická kaple z počátku 20. století. O něco níže stála v ohybu silnice stará empírová kaple Jména Panny Marie, postavená v letech 1832 - 1833, s velkým trojúhelným tympanonem nad průčelím. Naproti této kapli přes silnici byl poměrně velký rybník se zděnou kamennou hrází a poblíž něho, při bývalém mlýně, zbytky starého okrouhlého tvrziště. Podle archeologů zde byly postupně 2 tvrze, obě vyhořely. Před rokem 1383 byla tato tvrz manstvím hradu Nového Žeberka.

Ota z Bergova, držitel Nového i Starého Žeberka, prodal 3. 1. 1383 oba hrady i s manstvím v Kundraticích Těmovi z Koldic. A to je první písemná zpráva o existenci „Cunersdorfu". Později to byl Khynerstorff nebo Khunnerstorff a úřední německý název byl Kunnersdorf. Název byl odvozen od mužského jména Kunrat, Kuno a znamenal Kunrátovu ves.

Po roce 1395 byl Žeberk zastaven různým pánům, až kolem roku 1420 připadl k Bořku, pozdějšímu Červenému Hrádku. S ním střídal i majitele a roku 1603 došlo dokonce ke sporu o Kundratice mezi bratranci Rudolfem a Jiřím z Karlovic. Další vývoj je dost nejasný, zřejmě patřila část pozemků dále k Červenému Hrádku a ves k panství Bohuslava ml. z Michalovic. Byla mu totiž po probrané bitvě na Bílé hoře zabavena a roku 1622 prodána Vilémovi ml. z Lobkovic, který o rok později vytvořil panství Nové Sedlo - Jezeří.

V roce 1654 žilo v Kundraticích 18 sedláků, z nichž jeden také šenkoval, 2 měli dvory pusté a 1 byl „pohořalý". Dále tam žilo 12 chalupníků, z nichž 1 byl švec a jedna chalupa byla zpustlá a 2 tzv. zahradníci, kteří měli „mlejny na 1 kolo".

Roku 1748 uvádí Tereziánský katastr v Kundraticích také 2 mlýny a navíc 3 rybníky, zřízené původně pro bývalé hamry.

Osudy Kundratic jsou od 16. století spojeny s důlní činností. Pracovala tam kamencová huť, která zpracovávala materiály jednak místní, jednak dovážené ze severnějších Černic. Když se pak začalo místo dřeva užívat jako topivo uhlí, otevřeli mezi Kundraticemi a Podhůřím velký povrchový lom. Protože kundratické kamenečné břidlice měly horší kvalitu než ty z Černic, vznikl jakýsi společný provoz - Kundratice dodávaly do Černic uhlí, Černice do Kundratic kamenečné břidlice. V roce 1612 měla kundratická huť 4 olověné pánve na vaření kamenečných roztoků.

V roce 1786 byla práce v huti zastavena, ale důlní činnost pokračovala až do 70. let 19. století. Patříval k největším dolům v okrajové části jirkovské oblasti.

Sommerova topografie z roku 1846 popisuje Kundratice jako vesnici s 80 domy a 547 obyvateli, položenou podél potoka, na kterém jsou 3 mlýny. Dále zde uvádí školu, do které chodí děti také z Podhůří a Vysoké Pece a 1/4 hodiny vzdálenou hospodu. V její blízkosti byly pozůstatky bývalé hutě -vodou zaplněné prohlubně a zbytky hald. Do začátku 19. století chodily děti do školy v Novém Sedle, pak zde byla otevřena vlastní škola, která do roku 1893 vystřídala 3 budovy a byla postupně rozšiřována až na trojtřídku.

Do roku 1890 pracovala část obyvatel v zemědělství - zvláště žádané byly zdejší brambory. Pak však stále více mužů pracovalo na dolech Grohmann a Elly, v jirkovských prádelnách a někteří i ve 2 továrnách na výrobu octa z bukového dřeva, otevřených zde v 80. letech 19. století. Jedna z nich stála v tzv. boudách a vyráběla kromě octa také dřevný líh, tér, kovářskou smolu a olovnatý cukr.

V roce 1884 byla mezi Jezeřím a Kundraticemi postavena železniční zastávka a současně byla otevřena i pošta.

Poblíž kundratického dolu na uhlí bylo kolem poloviny 18. století pro havíře postaveno 6 menších domků, kterým se začalo říkat ,V boudách". Tak se vyvinul i český název Boudy (bývalá kamencová huť). Na mapě stabilního katastru z roku 1842 je tu zakresleno již 22 budov, z toho 2 větší a také „Karolus Zeche" - Karlovo těžařstvo. To znamená, že důl Karel byl minimálně do 40. let ještě v provozu. V roce 1928 se zde začalo hromadně stavět a do 10 let tu přibylo kolem stovky nových, již větších domků a Boudy se staly velkou hornickou čtvrtí Kundratic.

Za 1. republiky žilo v Kundraticích poměrně hodně Čechů - v roce 1921 jich tu bylo 124 a v roce 1930 již 213. Elektřinu dodávala Kundraticím závodní elektrárna dolu Grohmann.

Konec 2. světové války nastal v Kundraticích 8. května 1945. Do obce se začali vracet bývalí čeští obyvatelé a do čtvrti Boudy se přibližně do 20 domků nastěhovali repatrianti z Francie, bývalí čeští horníci. Tehdy se Boudám začalo říkat „Malá Francie".

V roce 1850 se Kundratice staly na čas samostatnou obcí, ale již roku 1869 byly uváděny jako osada obce Nové sedlo. Od roku 1880 byly opět samostatné. Po 2. světové válce začala v obci pracovat továrna na žiletky ESKA, továrna na židle, dílna na různé dřevěné výrobky. S přibližující se těžbou začal počet obyvatel klesat a 30. 6. 1974 Kundratice pro důlní činnost zanikly a jejich katastr byl připojen k obci Vysoká Pec.

Následující tabulka ukazuje počty obyvatel a domů od roku 1869.

Vloženo: 15.4.2005Komentáře a upřesňující informace


dotaz,otazka. [rudolf trager 13.10.2007 22:10] | Reagovat
dobry den.bydlim v chomutove na pisecne,je mi 21 let a zajimalo by me kudy a kam vedla silnice:jirkov-vysoka pec-asi zamek jezeri a horni jiretin..
mistu se rika konec sveta a silnice konci poddolovanym svahem.
budu rad za kazdy material.
dekuji.
Re: dotaz,otazka. [Irena 6.2.2022 00:13] | Reagovat
Pěkný den. Jsem za svobodna chybou v matrice Tröglová, správně Träglová, ale předky mám kolem Jezeří. Myslíte, že Vaše jméno je takové odjakživa? Není to jen opět chyba nebo zkomolení, které se uchytlo? Nebo to naše? Irena
Kundratice [spravce kundraticke skoly 13.7.2008 20:23] | Reagovat
zde mas link na historickou mapu:
http://tinyurl.com/5gek5m
jsem rodak z te oblasti i kdyz dnes ziji v Kanade
silnice vedla pres Vysokou Pec dal (nini proste konci v Peci) vedla rovne pod horama pod zamkem Jezeri do Albrechtic ktere byly hned vpravo pod zamkem

jeste drive ovsem vedla silnice rovnou z kopce dolu (dnes smerem do sachty) sjelo se z kopce a asi po 1 a pul km byl u silnice velky kriz a tam zacinali prvni domky
hned vlevo bydlel ucitel Hrstka, ktery dodnes zije v jiznich cechach a ja jsem se s nim setkal v roce 2005

jestli chces vice informaci a obrazku tak je mam na nasi tride v Kundraticke skole

muzes taky patrat v nemeckych serverech, odsunuti nemci maji plno informaci a sejmul jsem si tam mnoho obrazku Kundratic i jinych mist
Re: Kundratice [Marek Nezbeda 15.10.2008 10:25] | Reagovat
Dobrý den, scháním kontakt na pána...správce kundratické školy...
Re: Re: Kundratice [spravce kundraticke skoly 18.10.2008 05:45] | Reagovat
ahoj - shanis mne?
Re: Re: Re: Kundratice [Marek Nezbeda 5.11.2008 22:10] | Reagovat
Dobrý den, chtěl jsem se zeptat , jestly máte nějaké informace o Kundratickém fotbale ( 1946-1976). S ředitelem p. Čančurou ,už jsem mluvil.
Re: Re: Re: Re: Kundratice [spravce kundraticke skoly 16.5.2009 03:37] | Reagovat
o Kundratickem fotbale nevim nic
Re: Re: Re: Re: Kundratice [Josef Vysokomenský 14.3.2010 07:42] | Reagovat
Jsem též rodák Kundratic a na co se ptáte je na seznamu.cz ,,Baník Březenecká,, a v levem roho je nabídka historie a tam máte všechno co potřebujete. Baník Březenecká Chomutov je nástupníkem Kundratic.
S pozdravem Ámos
Re: Re: Re: Re: Re: Kundratice [Marek Nezbeda 15.2.2012 14:57] | Reagovat
Děkuji za radu
historii fot. klubu Baník Kundratice(Březenecká) se snažím sepsat po 40 letech. Na stránkách www.banikbrezenecka - historie, to jsou moje zjištěné informace...
PS: pátrám dále...
Re: Re: Re: Re: Re: Kundratice [František Neubauer 28.8.2014 00:37] | Reagovat
Přeji krásný den, máte nějaké vzpomínky na výrobu čepelek (žiletek) v Kundraticích?
Re: Kundratice [Marie Štancová 25.4.2009 19:22] | Reagovat
Zajímaly by my další fotografie Kundratic pan učitel Hrstka mně také učil a můj třídní učitel byl Josef Kůta a učil mně také pan učitel Sypal končila jsem školní docházku v roce 1962 naše třída není založená a nevím si s tím rady,děkuji a mějte se moc hezky
Re: Re: Kundratice [spravce kundraticke skoly 16.5.2009 03:43] | Reagovat
klidne ti se zalozenim tridy pomuzu
posli mi sve plne jmeno a udaje o tride a ja ti to po zalozeni predam
jinak nasi tridu najdes tady:
http://tinyurl.com/qz3s9s
Re: Kundratice [František Neubauer 28.8.2014 00:36] | Reagovat
Přeji krásný den, máte nějaké vzpomínky na výrobu čepelek (žiletek) v Kundraticích?
Kundratice-obec krásných holek [Antonín Suk 16.10.2008 20:39] | Reagovat
Bydlel jsem poměrně daleko od této obce,ale občas jsme jezdili přes ně do Jirkova,nebo Chomutova.Závory dost často zastavily naši jízdu a tak jsme pokukovali po obecních krasavicích a musím říci,že taková koncentrace pěkných děvčat byla málokde.Upřesnění-těsně před likvidací této obce. :-)
Dobrý den. [Sláma František 23.8.2009 19:21] | Reagovat
Bydlel jsem v Kundraticích u.K.Hynka Máchy.Ale jinak se tam říkalo v kozí ulice.Nabot pan muzikant Visokomenský měli kozi.Takě šebestovi,Karhanoví,asláškovi.Bydlel jsme za tratí.Byla to skupinka čtyř domku.Náš dum měl čp.58.Dale tam bydlely,šlehobrovi,kunešovi,šnorovi,šampalikovi.CHci se optat zda nemáte fotky z této ulice a skupinku domu za tratí.nebo kam bych se mohl sbrátit.Dekuji.Slama
Re: Dobrý den. [Josef Vysokomenský 14.3.2010 07:55] | Reagovat
Ahoj Františku, též jsem bydlel v Kozí ulici a jak vzpomínáš muzikant Vysokomenský byl můj dědeček, ale s těmi kozami tak to tak až není. Jak si vzpomínáš, tak před vámi byl palouk, no ještě mnohem dříve než jsme se narodili se na obecním palouku pasli kozi místních občanů a tak se tam začalo říkat dle místního zvyku Kozí ulice a to jí zůstalo. S pozdravem Ámos
Re: Re: Dobrý den. [sláma 18.3.2010 01:19] | Reagovat
Zdravím Amose.Jsem velice rád že někdo ví daleko více o kozí ulici více nežli já.Pokud se pamatuji tak vnoučata starého pana muzikanta Visokomenského byly Milan a Marceka.A jako malí jsem rád chodil k babičce Krystýnce poslouchat pohádky.Taky bych rád něco veděl o našich vrstevnících pokud něco víš.take bych byl rád Amosi aby jsi ses odtajnil.Děkuji.F.Sláma
Re: Re: Re: Dobrý den. [Josef Vysokomenský 22.3.2010 22:13] | Reagovat
Také tě zdravím, nejstarší vnuk byl Milan 1942,ale říkali jsme mu Bohouš, bohužel již zemřel vnučka Irena 1947 potom Věra 1954 a nakonec já Josef 1955. Pokud máš zájem o další podrobnosti o Kundraticích a případně o fiktivní škole Kundratice na spolužácích seznam.cz zavolel mi na tel. 602418953. S pozdravem z Kozí ulice J.Vysokomenský.
Re: Re: Re: Re: Dobrý den. [Milena Tomasova-Juppova 17.10.2011 12:57] | Reagovat
dobry den.chodila jsem s tvoji sestrou irenou do skoly.v1959 jsme se stehovali do teplic.otec byl vasnivy fotbalista a hokejista,bydleli jsme v byvale kovarne.deda se jmenoval tomas zejmon,kovar,otec take kovar.zdravim vsechny,snad si irena bude pamatovat.
Re: Re: Re: Re: Re: Dobrý den. [Josef Vysokomenský 17.10.2011 15:31] | Reagovat
Nejem Irena si pamatuje, ale i já! Děda to byl pan kovář,byl velmi zručný dokonce si zhotovil falešné zuby z nerezu a babička byla zdravotnice pamatuji se když Franta Šampalík na kole upadl a o lahve si rozřízl břicho, tak ho ošetřovala do příjezdu sanitky.Pokud máš zájem o další informace z Kundratic, pošli zprávu na tel. 602622193. zatím ahoj Josef
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dobrý den. [milena1947@seznam.cz 17.10.2011 18:16] | Reagovat
Budu rada kdyz se neco dozvim.Ozvu se.Zatim diky Milena
Re: Re: Re: Re: Re: Dobrý den. [Zejmonová Ilona 27.9.2015 16:59] | Reagovat
Dobrý den, reaguji na Váš článek, který jsem na této stránce našla a myslím si, že odpovídáte mým příbuzným, které dohledávám (Tomáš a Štěpánka Zejmonovi, žijící v Kundraticích "Na boudách" a manželé Juppovi též z Kundraticc z kovárny. Prosím ozvěte se mi... předem děkuji. Vnučka Ilona
Re: Re: Re: Dobrý den. [Josef Vysokomenský 9.4.2010 12:20] | Reagovat
Františku Slámo, čekám na telefon,že se ozveš a zavzpomínáme na Kundratice. Také vím, že jsi v mládí boxoval. Na zahradě jsi měl boxovací hrušku zavěšenou na stromě a trénoval si a myslím, že ti to šlo! S pozdravem Josef Vysokomenský(1955).
Re: Re: Re: Re: Dobrý den. [Josef Vysokomenský 22.4.2010 22:51] | Reagovat
Františku nevím co s tebou je, ale již delší dobu čekám na tvoje zavolání. Věřím, že jsi zdráv a že jsi se nemohl jen z nějakých jiných důvodů se mnou spojit. Rodák z Kundratic a z kozí ulice Josef Vysokomenský
Kundratice [Josef Rosenbaum 1.1.2010 11:47] | Reagovat
dobrý den všem, náhodou jsem se kouknul na tyhle stránky. bydlel jsem č.p. 255 naproti továrně na šachové kazety. letos uvažuji o důchodu a pokud má někdo zájem jsem k dostižení na mobilu č. 725649801. ozvěte se sousedé:-)
Vzpomínky na školu [Jiřina Sypalová 24.11.2010 12:32] | Reagovat
Do Kundratic jsem přišla učit v roce 1954, seznámila jsem se tam s učitelem Tomášem Sypalem / zemřel letos v červnu, bylo mu 83 roků/. Stále jsme na Kundratice vzpomínali. Mám několik školních fotografií. Vysokomenského jsem učila v roce 1954/55 v páté třídě. To jsem se ještě jmenovala Rosenkrancová. Pepíka Rosenbauma jsem neučila, ale jeho sestru / myslím, že Marušku / ano. Zdravím všechny , co si na nás pamatují. Sypalová
Re: Vzpomínky na školu [Štancová Marie 26.11.2010 09:02] | Reagovat
Paní učitelko moc vás zdravím a vzpomínám na krásné školní léta byly jste bezva učitelé už jsem si i vzpomněla kde jste bydlely v Kundraticích to bylo krásné zdraví Vás Rosenbaumová Marie
Re: Vzpomínky na školu [Milena Tomasova-Juppova 17.10.2011 12:42] | Reagovat
Dobry den.Myslim,ze se s vami znali moji rodice.Spise muj otec Josef Juppa/zemrel pred 5roky/.
Re: Re: Vzpomínky na školu [Lux 28.4.2013 14:09] | Reagovat
Vzpomínám si, že za mým otcem jezdil z Německa v sedmdesátých letech pán, kterému jsme říkali Onkel Pep, nebo také Onkel Jupp. Nebyl to náhodou Váš otec? Jezdil v autě zn. NSU. Díky Heinz
VZPOMÍNKY NA MLÁDÍ [Marie Marková (Bromová) 14.2.2011 13:55] | Reagovat
Dobrý den, docela náhodou mi vnučka ukázala tyto stránky - no to jsem si početla, poplakala a zavzpomínala. Přečela všechny komentáře (přesně si vybavuji vše o čem zde všichni píšete, pamatuji si i většinu obyvatel o kterých se zde mluví a i ty kteří zde přispívají komentáři) Bydlela jsem v Kundraticích č. 39 u šachty v letech 1945-1951. Pracovala jsem v ESKU v Kundraticích s mojí milou kamarádnou Mankou Šulcovou. Ale to je tak všechno dávno a jen ty pěkné a milé vzpomínky zůstávají.
Zdravím všechny bývalé obyvatele vesnice a moc moc vzpomínám. Marie Marková rozená Bromová
Re: VZPOMÍNKY NA MLÁDÍ [František Neubauer 28.8.2014 00:40] | Reagovat
Přeji krásný den, zajímá mne výroba čepelek v Esku. Můžete se se mnou spojit na E-mail uc.arbesak@seznam.cz, případně telefon 777 302 398 - zavolám Vám.
Kundratice [Lenka 21.3.2011 13:15] | Reagovat
Dobrý den,
touto cestou bych se ráda zeptala, zda jsi někdo z obyvatel Kundratic nevzpomene na paní Marii Sládkovou, která bydlela v letech 1956 v Kundraticích č.222. Naše teta z Berlína shání na ni kontakt pokud ještě žije.Mohl by mi dát někdo jakýkoliv tip?Předem srdečně děkuji za jakékoliv info.
Kdo byl? [Jaromír Ciesla 29.4.2011 06:41] | Reagovat
Na Dutém kameni jsem našel vyryto jméno Fr. Rehák (Řehák) ve spojitosti s názvem obce. Může mi někdo upřesnit o koho šlo? Je tam i zkratka G.V.F.D.N.B. také nevím o co jde. Děkuji moc za každou odpověď.
Kundratice-Boudy [Huml Jiří 3.5.2011 18:25] | Reagovat
Dobrý den,prosím má někdo nějaká fota nebo kontakty ohledně obce Boudy vesnička u Kundratic? Byl bych vděčný za jakékoliv foto nebo kontakt.Narodil jsem se tam v 1969 a zbyli mě jen vzpomínky a úryvky.Pamatuji si že vedle nás bydlela stará babička a byla Němka,jmenovala se p.Ságlová.My bydleli v domě kde bylo řeznictví.Také si pamatuji maličký rybníček a nad ním byl ovocný sad.Jen útržkově cestu do Vysoké Pece.Děkuji za jakoukoliv radu či foto. J.Huml.
prosba [heinz 21.9.2011 05:03] | Reagovat
Dobrý den, pamatuje si někdo z Kundratic rodinu Luxů? Můj otec Heinz Lux se narodil 11.6.1931 Děkuji.
Kundratice [Lenka 18.10.2011 12:34] | Reagovat
Dobrý den,
taky jsem bydlela v Kundraticích. Jsem ročník 1964, ale spíš si někdo vzpomene na naše - Votrubovi / Václav a Magda/ a Nobstovi. Jsou už starší na Kundratice a Dřínov pořád vzpomínají.
kundratice [marie kunešová 16.11.2011 08:20] | Reagovat
Ahojte.Taky jsem z Kundratic.Bydleli jsme v kozí ulici 59.moc na ně vzpomínám,škoda ,že nejde vrátit čas.Byla to nádherná vesnice,také bych ráda nějaké to foto kozí ulice.mějte se
Vzkaz pro všechny rodáky z Kundratic. [A. Brdková-Slášková 6.4.2012 16:45] | Reagovat
Letos 30.6. 2012 bude ve Vysoké Peci sraz žáků Kundratické školy.Místo konání koupaliště. Vím to od
spolužáka Ládi Chlebečka a potvrdil mi to další pán, který mi byl povědomý, ale bohužel nebyl čas na další domluvu, kdo vlastně je.Těším se,moc na Kundratice s bratrem Pavlem vzpomínáme. Určitě tam pojedem.
dúl M.Koněv [Jaromír Šruma 1.2.2014 08:35] | Reagovat
Kdo se pamatuje na lágr uKoněva ozvěte se.
Městský znak [František Neubauer 28.8.2014 00:42] | Reagovat
Přeji všem krásný den,

měla obec Kundratice také městský znak? Jak vypal? Děkuji!
dotaz na Schimberk (Šimperk) [Růžena Mašková 4.10.2015 21:34] | Reagovat
Dobrý den, nepamatujete s prosím někdo na paní Štefi Kozlerovou? Bydlela s manželemv domku na Schimberku a byla dobrou duší naší rodiny . Moc pomohla mé mamince, když se narodil můj bráška v roce 1949 a mě byl jeden rok a tátu v té době zavřeli za "sabotáž".Jezdili jsme k ní jako děti často. Ještě si pamatuji že blzko bydlela rodina Baurů (Bauerů) .Naše "teta" Štefi se pak přestěhovala do Klášterce n/O a Bauerovi prý do Nových Ervěnic. Děkuji za každou zprávu.
Re: dotaz na Schimberk (Šimperk) [Petr Nemes 26.8.2021 11:55] | Reagovat
Jsem že Šimperka kde jsem se v roce 1948 narodil .Paní Kozlerovou jsem jsem znal byla to moc hodná paní . Měla ráda děti chodily jsem k ní vedle baráku v zimě saňkovat..Bydlel jsem na Šimperku dvacet let..Rád vzpomínám.
Úvod o historii. [František Neubauer 3.7.2017 01:15] | Reagovat
V úvodu paní Zdena Binterová se mylně zmiňuje o továrně ESKA a o výrobě po válce..

Zatím se mi podařilo zjistit následující....


Esku, Kundratice (1930-1950)

Název firmy byl utvořen z iniciálek majitele a místa (Ernst
Schwab, KUndratice). Spoluzakladatelem této "veřejné obchodní
společnosti" byl také Josef Schwab. Závod zaměstnával 24 zaměstnanců.
Výroba byla ruční. Po osvobození byl národním správcem ustanoven Ing.
Miloš Polanský a později Erik Jucker. V roce 1950 byl podnik zestátněn
a zařízení bylo převezeno do n. p. Diu Jevíčko.
___________________________

Je někdo, kdo pamatuje výrobu čepelek (žiletek) na holení?
Vyrůstal jsem v Kundraticích na Boudách, Karel Pták_ročník 1955. [Karel Pták 30.8.2019 19:56] | Reagovat
Rád bych našel nějakého kamaráda z Kundratic na Boudách. Rád bych zavzpomínal na krásné okamžiky mého života, které jsem prožil v této nádherné části Kundratic na Boudách, u své babičky Karoliny Braunové.
Re: Vyrůstal jsem v Kundraticích na Boudách, Karel Pták_ročník 1955. [Jitka 15.2.2020 12:03] | Reagovat
Pokud jste na Facebooku mohu doporucit pred rokem utvorenou stranku.Zanikle obce:Drinov,Kundratice, Albrechtice. Tam s dozvite hodne i o Kundraticich a Boudach.
Bydlel jsem na Boudach [Adolf Vosejpka 24.10.2019 08:30] | Reagovat
Narodil jsem se v r.1961 Adolf Vosejpka bydlel jsem na Boudách . Bydleli jsme v baráku u Lukešů v podnájmu. Táta pracoval na dole Koňev ve Dřínově kde v roce 1963 zahynul při důlním neštěstí. Poté jsme se přestěhovali dolů do Kundratic a pak do Chomutova. Jezdil jsem tam jako kluk a bylo to tam nádherné. Je to asi dva roky co jsem si udělal výlet na kole z Vysoké Péce na Jezeří no byl to šílený pohled ta šachta dílo ďábla. Kdysi tak nádherná příroda krajina. Zdravím všechny rodáky
Adolf Vosejpka
Re: Bydlel jsem na Boudach [Jitka 15.2.2020 12:07] | Reagovat
Pane Vosejpko, jestli mate Facebook, je na nem utvorena skupina rodaku, ktera by vas mohla zajimat.Nazev je Zanikle obce:Drinov, Kundratice, Albrechtice.
prisli z Francie [Swobi 18.8.2022 15:57] | Reagovat
nevite nekdo neco o Ema a Vaclav Korda? meli dceru Jaquelin
a vnucku Marcelu
 Komentáře a upřesňující informace
Jméno:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Nadpis:
Komentář/Upřesnění:  
KOMENTAR NEBYL ULOZEN !!!
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 17 do následujícího políčka:

   


Processing time: 353 msec.
IP address = 44.222.104.206
desktop version