PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
Dlouhá (Langgrün) - Historie

Přispěl: Pavel Beran

Dlouhá se rozkládala v nadmořské výšce 730 m na jižním úpatí Doupovských hor. Obec byla téměř 3 km dlouhá. Obcí protékal Lomnický potok podél jejíhož toku byla obce postavena. Dlouhá se dělila na dvě části Horní a Dolní.

Obec se poprvé zmiňuje ve 14. století.

Roku 1769 byla v obci vystavena kaple sv. Jana Nepomuckého. Byla jednolodní, s rovným závěrem. Ve vesnici stála barokní socha sv. Jana Nepomuckého, Madony z poč. 16. století a deset železných křížů (některé až ze 17. století). Severně od obce, v lese nad silnicí do Bražce, byla v 18. století v lesích zbudována Mariánská kaple. Domy byly původně dřevěné nebo hrázděné. Do 40. let 20. století se zachovaly už jen dva.

Po roce 1945 byla většina německého obyvatelstva odsunuta a po té nově dosídlena. V roce 1953 došlo k úplnému vysídlení vesnice z důvodu zbudování Vojenského újezdu Hradiště.

(Upraveno podle knihy Z. Binterová: Zaniklé obce Doupovska II, Oblastní muzeum Chomutov, 2004)

Vloženo: 20.5.2005Komentáře a upřesňující informace


Žádný záznam

 Komentáře a upřesňující informace
Jméno:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Nadpis:
Komentář/Upřesnění:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 18 do následujícího políčka:

   

Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist