PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
Černá kniha minulosti - Mariánská [zdroj: Pavel Beran 25.11.2005]

Komentář/Upřesnění:
Mariánská
[vloženo: Vladimír Rams 1.1.2006 23:23]

Zrovna Černou knihu minulosti čtu a musím podotknout,že není povzbudivé číst,v jaké společnosti jsme vyrůstali.
Vzhledem k tomu,že máme chatu na Mariánské (mezi bývalým klášterem a šachtou EVA - viz mapka a popis http://protikomunisticke.misto.cz/kamenhistorie/kamenhistorie.htm),tak jsem se o dění okolo zajímal.Mimo jiné se u nás v 80.letech zastavil zeptat na klášter (tou dobou již zbouraný) bývalý zajatec z Francie,který ukazoval jizvy na rukou,jak byl přibitý na vratech kostela.
Jindy se zastavil čechoameričan se svými syny,který jako jeden z mála úspěšně utekl z lágru a poté i z republiky.
Ten den se stavil i u výše jmenovaného bývalého bachaře Vožky,který bydlel v baráku naproti klášteru.
Vožka na bývalého vězně zaútočil vidlemi a byl moc hezky zneškodněn přihlížejícími syny,kteří vše natočili na videokameru a nahrávku předali policii v Jáchymově,aby jejich otec nemohl být falešně obviněn bývalým bachařem z napadení (o což se samozřejmě pokusil).
Naposledy bych chtěl zmínit řádové sestry,které pracovaly v Ústavu sociální péče Mariánská jako ošetřovatelky postižených pacientek.Jako kluk si je pamatuji,když vodily chovankyně okolo naší chaty na procházku a uměly poutavě vyprávět o klášteře,jeho zahradě a okolí.
Je mi moc líto,že kulturní památku,kterou před stoletími bez moderní techniky dokázali předci vybudovat,nebyl schopen náš stát ani udržovat.Zbavil se tím němého svědka svých zločinů, ale národ nejznámějšího poutního místa v regionu.

 Vaše reakce
Jméno:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Nadpis:
Komentář/Upřesnění:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 41 do následujícího políčka:

   
Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist