PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
Stará Huť (Althutten) - Stará Huť

Přispěl: Vladimír Minařík

zaniklá osada která stávala asi 1 km sev. od Rybníka na levém břehu Radbuzy při silnici na Smolov. Název podle sklářské huti která zde jako jedna z nejstarších v regionu existovala již koncem 16. století. Při ní vzniklá osada měla před válkou 58 usedlostí. Nebyla samostatnou obcí, administrativně šlo o osadu obce Mostek, přestože byla větší než samotná obec.

Po válce byla osada částečně dosídlena ale v 50. letech znovu vysídlena kvůli zřizování hraničního pásma, poté zbořena. Místo osady je snadno rozpoznatelné podle osamocené mohutné lípy při silnici, část od silnice vpravo směrem k Radbuze byla proměněna v louky, dnes zarůstající. V 70. letech byly při levé straně silnice prostorem osady nataženy příhraniční zátarasy, za průsekem po nich se v křoviskách ukrývá několik základových zdí z nejhořejší části.

Vloženo: 2.5.2006Komentáře a upřesňující informace


Žádný záznam

 Komentáře a upřesňující informace
Jméno:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Nadpis:
Komentář/Upřesnění:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 49 do následujícího políčka:

   

Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist