PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
K historii tragédie obce Lidice [zdroj: Pavel Frýda 24.3.2007]

Komentář/Upřesnění:
Re: Re: František Sajdl, Lidice
[vloženo: Jan Šitta 4.6.2011 19:43]

Vážený pane Frýdo. Případem Sajdl se zabývám přibližně rok.
Tudíž vím, a mám doloženo z příslušných archiválií a výpovědí svědků, že František Sajdl dožil ve Stehelčevsi nedaleko Kladna. Zemřel 18. dubna roku 1961 ve věku 77 let. O jeho smti existuje více teorií, ale nejpravděpodobnější je ta, že ho porazil automobil, když jel na kole. Po zabití syna Eduarda dne 19. 12. 1938, se šel udat na četnickou stanici, kde ho zadrželi. 21.3. 1939 byl Sajdl odsouzen na 4 roky vězení, které si odpykával ve věznici na Pankráci. Po konci války se snažil o znovubydlení v obci Lidice. Nějaké prameny uvádějí, že Sajdlovi bylo řečeno, že ho tam nechtějí protože zabil svého syna. Ale není to pravda, neboť nějakou dobu po válce byly vydány dva zákony, které říkají, že na znovubydlení v obci Lidice mají právo poze občané, kteří byli za druhé světové války persekuováni nacistickým režimem. A to byl ten problém proč Sajdl neměl právo tam znovu bydlet. Odstěhoval se tedy do obce Stehelčeves, kde bydlel v Pivovaru s paní Hroníkovou. Žili spolu až do jeho smrti.
To že se k Sajdlovi nedostalo, že Lidice byli srovnáni se zemí, je pochopitelné, neboť to před věznio bylo utajováno, nebo se to k nim z nijakého zdroje nemohlo dostat.
S Vaší skeptičností souhlasím, a máte na ní úplné právo. Film sice není natočen jako historický fil, pouze jako fil, ale jeho historická věrnost, je z mých informací dosti zpochybnitelná...
Snad Vás můj příspěvek bude alespoň trochu zajímat :D
S pozdravem
Jan Šitta

 Vaše reakce
Jméno:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Nadpis:
Komentář/Upřesnění:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 80 do následujícího políčka:

   
Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist