PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
Milov (Mühlloh) - K historii osady Milov

Přispěl: Pavel Frýda

Osada Milov ležela asi 1,5 km západně od Přimdy směrem na Rozvadov, vlevo při staré silnici E50, v hlubokém mokřinatém údolí. Základem osídlení byl starý mlýn Lohenmühl, zmiňovaný již v r.1540. V r. 1575 kupuje mlýn švamberský úředník Hans Thomas Waldvogel zvaný Janko, postupně získal i druhý mlýn a okolní pozemky, vystavěl zde ovčín a domky pro své poddané a začas zde provozoval dobře prosperující statek. V r. 1604 je však Waldvogel při cestě do Prahy zastřelen a statek získává nový majitel Přimdy Liedl. V r. 1930 měly samoty a mlýny celkem 144 obyvatel žijících ve 27 domech. Dnes zde zbývá několik zpustlých rybníčků a zplanělý parčík.
Milov se stal v období nacistické okupace posledním dějištěm tragédie Židů z Tachovska. Židé z širokého okolí, muži, ženy i děti, kteří nemohli, nebo nechtěli uprchnout před nacisty, byli v r.1941 svezeni do zdejšího internačního tábora. Ten byl tvořen dlouhým dřevěným barákem a střežen ozbrojenou stráží. O podmínkách zdejšího věznění si nelze dělat sebemenší iluze. Mohlo zde být internováno okolo jednoho sta osob. V průběhu r.1942 byli zde internovaní Židé vyvezeni do terezínského ghetta a odtud do vyhlazovacích táborů. Tábor v Milově byl pak změněn na mužský pracovní tábor.

Zdroje: Z.Procházka, historicko-turistický průvodce Český les č.2 Tachovsko
J.Fiedler, Židovské památky Tachovska


Vloženo: 24.5.2007Komentáře a upřesňující informace


Žádný záznam

 Komentáře a upřesňující informace
Jméno:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Nadpis:
Komentář/Upřesnění:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 25 do následujícího políčka:

   

Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist