PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
Rychnov - kostel sv. Bartoloměje (Reichen - Kirche) - Rychnov

Přispěl: Vladimír Kraus

Samotný Rychnov měl před válkou okolo 800 obyvatel a měl statut městysu. Po odsunu pro jeho odlehlost a obtížnou přístupnost (výškový rozdíl k Labi je skoro 500 m) nebylo mnoho zájemců o dosídlení, opuštěné domy chátraly a byly demolovány. Při zakládání JZD bylo používán jako strašidlo (když nevstoupíš, půjdeš do Rychnova), družstevníci, kteří neměli dost krmiva pro dobytek "zužitkovali" i doškové střechy, po nástupu státního statku okolo r. 1960 statku devastace pokračovala dál.
Celkem bylo v obci demolováno skoro 75% všech domů, na základech některých byly později postaveny chaty.
Obec by se tedy uvest jako částěčně zaniklá, i když náhodnému návštěvníkovi se to dnes nebude zdát.
Zdroj: DVZ

Vloženo: 15.8.2007Komentáře a upřesňující informace


staré fotografie [Jaroslav Cihelka 22.9.2013 15:55] | Reagovat
Dobrý den,
moje manželka Jitka Neradová se v Rychnově narodila v roce 1952 rodičům Františkovi Radovi a Boženě Neradové. Oba zde pracovali v pekárně. Roce 1956 se odstěhovali. Před několika lety jsme se byli v Rychnově podívat a z domku č.p.33, kde bydleli, jsme našli jen základy.
Manželka se snaží získat staré fotografie z doby, kdy v Rychnově žila. Obracím se na Vás o pomoc, jestli nevíte o odkazu na internetu nebo kontaktu na někoho, kdo by tyto fotografie mohl poskytnout. Jsme již v důchodu, takže můžeme na místo přijet.
Děkuji
Jaroslav Cihelka
mob. 602 362 053
 Komentáře a upřesňující informace
Jméno:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Nadpis:
Komentář/Upřesnění:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 79 do následujícího políčka:

   

Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist