PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
Stříbrníky (Ziebernik) - Rodiště vkladatele

Přispěl: Milan Gruber Bouška

Katastr obce sahá od plicního sanatoria Na Kabátě po železnici pod Mariánskou skalou. V roce 1910 zde stálo 57 domů a žilo 465 obyvatel, v roce 1920 58 domů a 415 obyvatel a konečně v roce 1939 85 domů a 513 obyvatel. Obec si i nadále uchovala svůj zemědělský charakter, ale současně se stávala i malým předměstským sídlištěm Ústí n. L. Blízkost Ústí n. L., jeho snadná dosažitelnost a ekonomická návaznost na ně vedly k tomu, že i Stříbrníky byly k 1. květnu 1939 spojeny s Ústím v jeden celek. Avšak obdobně jako tomu bylo u Hostovic, zůstaly Stříbrníky součástí pouze do skončení II. světové války, kdy se opět osamostatnily. Z důvodu pokračování výstavby panelových domů byly opět v roce 1977 k Ústí připojeny a z velké většiny zcela zastavěny bytovou výstavbou koncem 70. let a v 80. letech.

Vloženo: 30.10.2007Komentáře a upřesňující informace


Nové poznatky [Tomáš Hons 4.2.2020 13:27] | Reagovat
Dobrý den, ze studování map a také fotografií jsem zjistil, že Stříbrníky, jakožto původní obec, nebyla zastavěna bytovou zástavbou, jak je zde popsáno. Dle mého zjištění, tato obec ležela a stále geograficky leží na místě v okolí zastávky V Rokli. Okolní domy a zahrádkářská kolonie, jsou vybudovány na pozemcích této zaniklé obce a když se na některé domy podívám tak bych také řekl, že některé jsou právě ty původní, ale to bych hádal. Plánuji se tam vydat a hledat další stopy.
 Komentáře a upřesňující informace
Jméno:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Nadpis:
Komentář/Upřesnění:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 66 do následujícího políčka:

   

Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist