PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
Lukov (Lugau) - Historie

Přispěl: Michal Kurz

První písemná zmínka z roku 1379. " Osada Luggau ( Lukov - 776 m.n.m. ) byla zpustlá a opuštěná až do roku 1456, kdy byla vrchností obnovena. Stála na stejnojmenném potoce, který se v Černém Údolí vlévá do říčky Černé ( Švarcavy ). V zápise z roku 1641 jsou uvedena jména sedmi obyvatel: Hanse Finkera, Andreáse Schreinera, Martina Aschenbrennera, dále Wolfa, který vystavěl skleněné hamry v Hutích, a hutního písaře Martina Rausche, Christofa Massera a Šimona Fridricha. Roku 1641 zde již žilo 13 rodin a posléze roku 1898 měla tato obec 15 domů a 79 obyvatel, většinou lesních dělníků. Po odsunu Němců byla tato lokalita zprvu osídlena reemigranty z Rumunska, ale brzo znovu opuštěna a konečně asanována. Dnes zůstala jen kaplička, která stávala na tehdejší návsi. "
Citace: Jan Toupalík - "Zaniklá lokalita Luggau ( Lukov ) na Novohradsku"; in: Výběr z prací členů Historického klubu při Jihočeském muzeu v Čes. Budějovicích, roč.23, č.3, 1986

Vloženo: 10.1.2008Komentáře a upřesňující informace


Žádný záznam

 Komentáře a upřesňující informace
Jméno:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Nadpis:
Komentář/Upřesnění:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 89 do následujícího políčka:

   

VĂ­ce informacĂ­ ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist