PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
Průčelí (Prütschel) - Osada těsně nad Brnou.

Přispěl: Milan Gruber Bouška

Nejprve se tak jmenoval les (1499 les Próčele) - asi podle polohy na průčelní straně kopce. Druhotně bylo jméno Průčelí (1833 Prutschel) přeneseno na osadu. Ještě v 18. století je zde připomínán ubytovací hostinec. Posledním feudálním vlastníkem osady byl Jan Adolf, kníže Schwarzenberg. Ještě v r. 1950 byla osada, tvořená dvěma domy, ve statistické evidenci vedena samostatnou kolonkou, patřila ke katastru Nové Vsi.

Historický lexikon obcí 2005
PRŮČELÍ v r. 1869 se jako osada neuvádí, v r. 1880-1910 pod názvem Prutschl osada obce Nová Ves v okr. Ústí nad Labem, v r. 1921-1930 osada obce Nová Ves v okr. Ústí nad Labem, v r. 1950 osada obce Nová Ves v okr. Ústí nad Labem-okolí, v dalších letech jako osada zanikla (součást městské části Ústí nad Labem-Střekov obce Ústí nad Labem v okr. Ústí nad Labem)

Vloženo: 13.2.2008Komentáře a upřesňující informace


Žádný záznam

 Komentáře a upřesňující informace
Jméno:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Nadpis:
Komentář/Upřesnění:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 76 do následujícího políčka:

   

Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist