PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
Stoliční hora (Quaderberg) - Trochu málo z historie....

Přispěl: Jirka Lulek

Výletní hostinec na vrchu Kvádrberg byl postaven v roce 1870.Původně to byla malá dřevěná chata,kterou vedl hostinský pan Ignaz Zappe s rodinou.V roce 1888 byla nahrazena větším dřevěným srubem. Toto místo se postupně stávalo oblíbeným výletním místem a proto byla v roce 1901 v neuvěřitelně krátké době dostavěna (4.7 - 31.8) druhá světlejší zděná budova.
V 30-átých letech restaurace vyhořela,provoz byl ale obnoven.Hostinský Ignaz Zappe vedl hospodu až do roku 1941 (do svých 82 let),poté ji předal dceři s manželem.Druhá světová válka byla pro tuto restauraci těžkým obdobím.Během této doby byla zakázána konzumace alkoholu,jídlo bylo na příděl,většina zdejších mužů byla na frontě ..

Po roce 1945 byla rodina vyhnána,restaurace zůstala prázdná a toto místo postupně chřadlo,objekt chátral a místní lidé jej postupně rozebrali (rozkradli) na stavební materiál.Ruiny hostince byly strženy v roce 1947 ..........

Toto místo získalo velkou oblibu pro nádherné umístění na skále několik kroků od překrásného výhledu na Děčín,kde byl postaven v roce 1879 obelisk na počest 25 výročí svatby císaře Františka Josefa I. a Alžběty Bavorské.Ten je zde překvapivě zachován v celku dobrém stavu až dodnes.
Dále se na hoře Kvádrberg nacházelo množství oblíbených turistických cest s krásnými 2 vyhlídkami na Labe a Loubí,které umožńovaly nenáročnou procházku, zde taktéž stojí dodnes.....


Vloženo: 15.2.2008Komentáře a upřesňující informace


Nádherné místo... [Charles 8.3.2011 06:09] | Reagovat
...každému doporučuji toto místo navštívit... Je to nádhera, je to zase něco jiného než Pastýřská stěna o které jsem myslel že je nejlepší vyhlídka v DC :) No každopádně kdybych o tomto místě vědět již dříve, jistě bych tam už několikrát byl, protože ten lehký výstup stojí za to... Takže VŠICHNI NA KVÁDRBERG :)
 Komentáře a upřesňující informace
Jméno:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Nadpis:
Komentář/Upřesnění:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 87 do následujícího políčka:

   

Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist