PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
Stoliční hora (Quaderberg) - Citát z knihy Otto Petschky - Zaváté poměnky

Přispěl: Jirka Lulek

Citát z knihy Otto Petschky - Zaváté poměnky (jinak velmi zajímavé knihy,která popisuje osudy sudetských Němců v Děčíně za 2 svět.války ):

Na vrcholku hory Quaderberg stála restaurace s nádhernou skalní vyhlídkou na celou děčínskou kotlinu.Vyhlídek se nacházelo okolo Děčína víc,ale tato byla nejhlezčí.Ideální to místo pro krátké nedělní výlety i starších lidí s vnoučaty.I tato restaurace měla svoji typickou,zcela originální atrakci pro děti : čtyři tabulky skel v různých barvách.Když jsme se podívali skrz mléčné zabělené sklo,vypadala okolní krajina zasněžená jako v zimě,skrz červené zas jako na podzim,skrz žluté zářila sluncem jako v létě a skrz zelené nám připadala svěží,jako na jaře.To,spolu s tou vyhlídkou stačilo,abychom se my,děti na Quaderberg vždy znovu těšily.


Vloženo: 18.2.2008Komentáře a upřesňující informace


Žádný záznam

 Komentáře a upřesňující informace
Jméno:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Nadpis:
Komentář/Upřesnění:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 91 do následujícího políčka:

   

Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist