PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
Otov (Ottengrün) - Osada :

Přispěl: Milan Gruber Bouška

OTTENGRÜN (Otov) v r. 1869-1930 osada obce Rommersreuth v okr. Aš, v dalších letech se jako osada neuvádí (součást obce Hazlov v okr. Cheb)
Zaniklá ves 2,5 km severovýchodně od Hazlova v souvislém lesním porostu ve výši 610 m n. m, v prameništi Vonšovského potoka.V terénu dosud patrné základy domů, sklepy a komunikace. Obecní plužina zanikla při scelování pozemků. Koncem minulého století žilo ve 13 domech 78 obyvatel. O padesát let později tu žilo ve 14 domech jen 55 usedlíků. Živili se zemědělstvím a prací v místním lomu, z kterého se dodával kámen až do Chebu (železniční viadukt na dráze Cheb - Aš) a Aše. Po 2. světové válce již nebylo odsunuté obyvatelstvo nahrazeno Nejstarší zpráva pochází patrně z roku 1224 v souvislosti s desátkem Fridricha z Mazlova. Další zmínka o Otově je v kupní smlouvě ašského soudního správce Kašpara Brusche, který se stal roku 1659 chebským purkmistrem a roku 1670 koupil Otov za 1 200 zlatých. V současnosti stoji v bývalé vsi výstavná rekreační chata, obývaná jen příležitostně. Katastrem Otova nevede žádná turistická cesta.
zdroj : http://www.matejovic.webzdarma.cz/

Vloženo: 27.2.2008Komentáře a upřesňující informace


O názvu [Milan Gruber Bouška 2.2.2009 22:49] | Reagovat
OTTENGRÜN = OTOV (od roku 1948). Německé jméno vyjadřovalo Otovu louku, tedy majitele jménem Otto. Protože toto osobní jméno v češtině zdomácnělo, použilo se i pro český název (návrhy na Otová či Otov).
 Komentáře a upřesňující informace
Jméno:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Nadpis:
Komentář/Upřesnění:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 37 do následujícího políčka:

   

Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist