PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
Rožnov (Rosenau) - K historii

Přispěl: Michal Kurz

První zmínku o Rožnově představuje urbář rožmberského panství z r.1379. Německý název Rosenau znamená v překladu " niva porostlá šípkovými keři " a může snad upomínat na stav místa v době založení osady. Ve 20.letech zde byl hostinec a z dalších živností pánský krejčí a dva zedníci. Také Rožnov, jako řada osídlení v okolí, zanikl po 2.sv. válce.
Zdroj - D.Kovář, P.Koblasa: Kraj pod Vítkovým Kamenem, 1996

Vloženo: 29.2.2008Komentáře a upřesňující informace


dotaz [Waldhauser Pavel 2.11.2010 17:09] | Reagovat
Dobrý den. Jedná se o osadu "Rosenau" z děkanátu "Zlabings" (dle mne Slavonice), tehdy politický okres Waidhofen an /Thya? Zde se měl narodit r. 1852 předek Georg Waldhauser. Vyhledávám archiv, ve kterém by byla uložena kniha narozených. Děkuji za upřesnění. P.W.
Re: dotaz [Michal Kurz 2.11.2010 22:33] | Reagovat
Nikoli, tento Rožnov se nacházel v soudním okresu Vyšší Brod, Vašemu popisu odpovídá jiný Rožnov, jehož heslo vložil na tyto stránky p.Žampach.
Re: Re: dotaz [Antonín Žampach 4.11.2010 17:49] | Reagovat
Rožnov (Rosenau), na který se ptáte je v okrese Jindřichův Hradec u obce Matějovec (Modes) a patřil do politického okresu Waidhofen a.d. Thaya. A. Žampach
Rožnov [Jiří Pecha 10.8.2011 08:48] | Reagovat
V sekci "Obrázky" jsou snímky pod heslem Rožnov pouze o osadě u obce Matějovec, nebo se některé týkají nějakého jiného Rožnova? Tuto oblast znám a některé fotografie mi nic neříkají.
 Komentáře a upřesňující informace
Jméno:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Nadpis:
Komentář/Upřesnění:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 48 do následujícího políčka:

   

Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist