PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
Jelení Vrchy (Hirschbergen) - Jelení Vrchy.

Přispěl: Vlastimil Hromada

První snaha o osídlení tohoto území byla v roce 1728 v Joklově lese.Lesní knížecí úřad byl však proti,protože by byl ohrožen knížecí lov trofejní jelení zvěře,která se v této oblasti vyskytovala.K osídlení došlo až tehdy,když v roce1793 dovedl ing.Rosenauer svůj plavební kanál až k místu budoucí obce.Původně se jednalo o dřevěné stavby k přespávání dřevorubců.V roce 1796 bylo knížecí správou přiděleno pět míst na stavbu chalup k trvalému bydlení.Za další tři roky se staví na jižních svazích Jeleního potoka dalších 15 domů a na počátku 19.století tu stojí přes dvacet domů trvale žijícího obyvatelstva.K osadě patřily samoty U Jáchyma(dnes samota u Schwarců),Jánská pila a Mazník,samota o dvou chalupách s deseti obyvateli.
Po vysídlení v roce 1946 byla většina chalup opuštěna a ponechána napospas přírodě a vandalům.Chátrající stavby byly pak v roce 1953 strženy a zlikvidovány.Zachovalo se jen osm domů.Dnes místa chalup připomínají jen ovocné stromy a kamenné základy,zarostlé stromy.

Vloženo: 2.3.2008Komentáře a upřesňující informace


dne 29,12,nalezen k večeru poblíž osady Jelení Vrchy digitální fotoapa [Tomas 3.1.2011 16:05] | Reagovat
Dne 29.12.2012 jsme nalezli na Šumavě poblíž osady Jelení Vrchy digitální fotoaparát. Pokud popíšete typ a značku a budete vypadat jako osoba na fotografii viz.:<a target="_blank" href="http://ruzne-inzeraty.hyperinzerce.cz/ztraty-nalezy/inzerat/3950246-fotoaparat-jeleni-vrchy-sumava-nabidka-prachatice/">http://ruzne-inzeraty.hyperinzerce.cz/ztraty-nalezy/inzerat/3950246-fotoaparat-jeleni-vrchy-sumava-nabidka-prachatice/</a> , tak Vám ho vrátím. Pokud znáte osoby na fotografii dejte mě nebo jim prosím vědět. tel. 602450451
 Komentáře a upřesňující informace
Jméno:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Nadpis:
Komentář/Upřesnění:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 58 do následujícího políčka:

   

Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist