PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
Hotel Holub (Hotel Holub) - Něco z historie

Přispěl: Karel Samec

Hotel Holub byl postaven v roce 1886, tedy rok před otevřením dráhy z Veselí nad Lužnicí (tehdy Veselí-Mezimostí) do Jihlavy 3. listopadu 1887. Býval to jeden ze tří objektů nádražní architektury, vedle nádražní budovy Jindřichův Hradec na "široké" dráze a druhé nádražní budovy, která patřila k místní úzkokolejce. Tato druhá budova byla postavena až v roce 1906, je tedy stejně stará jako úzkokolejka z J. Hradce do Obrataně a sloužila jako nocležna a ještě před pár lety také jako hotel - HOTEL U MĚSTA VÍDNĚ, dnes bohužel zeje prázdnotou a čeká na nového provozovatele. Hotel Holub původně sloužil jako kantýna, až později byl předělán na nádražní hotel. Bylo to oblíbené místo, kde se scházely různé hradecké společnosti. Nicméně po letech hotel začal chátrat a počátkem 80. let 20. století byl srovnán se zemí kvůli stavbě průtahu místní částí Zbuzany na Prahu. Dnes je na místě hotelu rušná křižovatka, spojující ulice Rezkova (průtah) a Nádražní.

Vloženo: 4.9.2008Komentáře a upřesňující informace


Dotaz [Průša Pavel 23.10.2008 15:53] | Reagovat
Rád bych věděl, kdy přesně byl tento objekt - hotel Holub zlikvidován. Děkuji. Průša Pavel
Re: Dotaz [Karel Samec 23.10.2008 17:54] | Reagovat
Přesnou dobu zániku osobně neznám, ale dle pamětníků se hotel začal bourat na jaře 1982 společně s přilehlým domem v ulici Stará cesta. Prý se tam tehdy propadl bagr a našli tam nějaké mrtvé vojáky z druhé války. Na podzim 1982 byl hotel zcela srovnán se zemí. Práce na průtahu přes Zbuzany pokračovaly v roce 1983 a definitivně byl průtah dokončen až v roce 1988, kdy byl otevřen úsek od Zbuzan směrem na Prahu ke křižovatce u čerpací stanice v ulici Pražská.
 Komentáře a upřesňující informace
Jméno:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Nadpis:
Komentář/Upřesnění:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 51 do následujícího políčka:

   

Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist