PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
Jirkov - evangelický kostel (Görkau - Evangelische Kirche) - Historie

Přispěl: Zbyněk Kopenec

Na severovýchodním okraji města byl postaven evangelický kostel v letech 1861 - 63 v novogotickém slohu, za pomoci náboženské Jednoty Gustava Adolfa. Varhany z roku 1860 pocházely od Ladegasta. Po roce 1945 kostel fungoval jen krátký čas, během bohoslužeb Československé církve husické. Následně byl opuštěn a nevyužit a tak došlo k jeho postupnému zchátrání. Kostel nebyl zapsán v seznamu památek a k jeho likvidaci došlo v 80. letech, zřejmě díky špatnému technickému stavu.
převzato z publikace : Markéta Laurenčíková, Jan Gaža - Zaniklé kostely na Chomutovsku po roce 1945Vloženo: 29.11.2009Komentáře a upřesňující informace


Upřesnění ke kostelu v Jirkově [Josef Jakubec 29.11.2009 14:03] | Reagovat
Uvedeno, že krátkou dobu po r. 1945 byl kostel využíván Církví československou husitskou. V této době církev s tímto názvem ještě neexistovala.
Od r. 1920 - Církev Československá (po dobu
protektorátu Církev českomoravská),
od r. 1971 - Církev československá husitská.
Josef Jakubec
 Komentáře a upřesňující informace
Jméno:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Nadpis:
Komentář/Upřesnění:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 39 do následujícího políčka:

   

VĂ­ce informacĂ­ ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist