PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
Hřensko-Hotel Herrenshaus (Herrnskretschen-Hotel Herrenhaus) - historie - čerpáno z knihy H.Slavíčkové - "Hřensko jinak Hernskrecžem"

Přispěl: Jirka Lulek

Panský dům byl po staletí dominantou Hřenska a přirozeným střediskem obchodního ruchu a společenského života obce.Vybíraly se zde cla a mýta.Byl přestavěn z původní hřenské krčmy,která zde stála již od 14 století.S hospodou byla spojena práva pečení chleba,porážky dobytka,další přepravy zboží a provozování labského přívozu.Ješte v roce 1722 tvořily objekt 3 domy,spojené střechou a budící zdání jedné velké budovy.Později došlo ke sloučení a v budově se nacházela hospoda,byt šenkýře a řezníka,masný krám,sklepy na uskladnění zboží,kravín,seník a rozlehlé sýpky v podroví.V 19. a 20. stol. byl objekt pro účely hotelového využití několikrát upravován a přistavován (veranda),v roce 1914 sloužil vojenskému lazaretu.Šlechta prodala v roce 1932 státní lesní správě.V souvislosti s výstavbou silnice byl objekt stržen v roce 1938.

Vloženo: 14.3.2010Komentáře a upřesňující informace


Žádný záznam

 Komentáře a upřesňující informace
Jméno:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Nadpis:
Komentář/Upřesnění:  
KOMENTAR NEBYL ULOZEN !!!
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 30 do následujícího políčka:

   


Processing time: 15 msec.
IP address = 100.28.132.102
desktop version