PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
Klášter redemptoristů (Klášter redemptoristů) - Historie

Přispěl: Miroslav Landa

Karlovy Vary patřily k nemnoha městům, v nichž nebyl v jejich historii žádný klášter. To se podařilo prolomit až redemptoristům ve 20. století. Se stavbou nového kostela se začalo v roce 1930 a vysvěcen byl kardinálem Kašparem 5.6.1933. Autorem stavby se stal karlovarský architekt Karl Riedel. Na boku jednolodního kostela se zaobleným závěrem presbytáře stála vysoká zvonice s betonovým křížem na vrcholu. Město tehdy získalo novou dominantu.
Život kostela však nebyl dlouhý. V roce 1950 po vyhnáni redemptoristů je kostel uzavřen. V roce 1960 jej církev z donuceni darovala městu, které v něm zřídilo sklad a bazar nábytku. Od roku 1967 se snažila církev získat kostel zpět a MěNV Karlovy Vary nakonec v roce 1969 vyhověl, ale již v roce 1971 dohodu zrušil. Aby nebylo poznat, že se jedná o kostel, byla v roce 1972 odstraněna vodorovná břevna vrcholového kříže na věži. O kostele se dál uvažovalo jako o administrativni budově, výstavní hale, bazénu apod. Nakonec zvítězilo praktické řešeni, které jej dokonale vymazalo. V roce 1984 byl kostel stržen a na jeho místě byl postaven novy Městský národní výbor.


Vloženo: 13.11.2010Komentáře a upřesňující informace


Žádný záznam

 Komentáře a upřesňující informace
Jméno:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Nadpis:
Komentář/Upřesnění:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 69 do následujícího políčka:

   

VĂ­ce informacĂ­ ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist