PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
Horní Lomnice (Ober Lomitz) - O místě

Přispěl: Milan Gruber Bouška

V roce 1850 se stala Horní Lomnice samostatnou obcí, náležející do okresu Karlovy Vary. Poštu a nejbližší nádraží mívala v Kyselce. V roce 1895 žilo ve vsi 223 obyvatel ve 38 domech, roku 1921 zde žilo 217 lidí a počet domů stoupl na 43, roku 1939 zde žilo 233 lidí. Po odsunu německého obyvatelstva na konci 2. světové války nebyla již ves nikdy dosídlena a roku 1950 zde žilo pouze 6 stálých obyvatel. Po roce 1953 po začlenění vsi do Vojenského újezdu Hradiště byla Horní Lomnice vysídlena zcela a postupně zbořena.
Dnes již zcela zaniklá ves Horní Lomnice, německy Ober Lomitz, ležela na březích Lomnického potoka v nadmořské výšce 480 m v západní části Doupovských hor přibližně kilometr východně od Dolní Lomnice ve Vojenském újezdu Hradiště. Katastr obce měřil 3,45 km². Dnes zbývají z původní vsi pouze zarostlé zbytky základů bývalé zástavby.


Vloženo: 6.8.2011Komentáře a upřesňující informace


Žádný záznam

 Komentáře a upřesňující informace
Jméno:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Nadpis:
Komentář/Upřesnění:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 30 do následujícího políčka:

   

Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist