PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
Horní Valov (Ober Wohlau) - O místě

Přispěl: Milan Gruber Bouška

Horní Valov, ležící poblíž zdejšího rybníka. Název Valov znamenal původně Valův dvůr. Osobní jméno Vala je zkratkou jména Valentin.
Roku 1834 byl valovský dvůr rozdělen a rozprodán po 12 dílech, noví majitelé se usadili a vznikly tak dvě vsi. Dolní Valov při cestě do Doupova a kilometr vzdálený Horní Valov, ležící poblíž zdejšího rybníka. Město Žlutice si ponechalo lesy a rybník. Roku 1895 zde žilo 90 obyvatel v 16 domech, v roce 1930 to bylo 77 obyvatel. Po nuceném vysídlení německého obyvatelstva na konci 2. světové války byla obec ještě částečně dosídlena a roku 1947 zde žilo 52 obyvatel. Po začlenění obce do nově vzniklého Vojenského újezdu Hradiště na počátku 50. let 20. století došlo k dalšímu vysídlení obyvatel a bývalá ves byla poté postupně bořena.
Ze 7 domů Horního Valova nic neexistuje, jen asi 100 metrů za rybníkem stávala donedávna polorozbořená kaple, která byla někdy v posledních letech rozebrána na materiál ke stavbě udírny.

Vloženo: 6.8.2011Komentáře a upřesňující informace


kaple s věžičkou [http://www.kostely.tnet.cz 31.8.2011 08:52] | Reagovat
Zbořena roku 2000 nebo 2001 zlodějem, který ji rozebral na cihly. - Stav před zničením: střecha z rezavého plechu v pořádku, omítka silně poškozena (trochu natřít), bez oken a dveří, uvnitř zpustošená.
 Komentáře a upřesňující informace
Jméno:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Nadpis:
Komentář/Upřesnění:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 32 do následujícího políčka:

   

Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist