PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
Knížecí - Fürstenwaldský Mlýn (Fürstenwalde - Fürstenwaldder Mühle) - Obec K n í ž e c í (Fürstenwalde).

Přispěl: Milan Gruber Bouška

Obec Knížecí je samostatnou katastrální obcí. Obec je malebně položená na úpatí nepravidelně utvářeného vrchu Hrazený (Pirsken 608 metrů), v nářečí nazývaného „Partschen“, nejvyššího vrchu okresního kapitanátu Šluknov (Bezirkhauptmanschaft Schluckenau).Na vrchu položená část obce Knížecí má množství dobré vody. U mlýna, ležícího o něco stranou od vesnice, se shromažďuje z mnoha z vrchu Plešný přitékajících pramenů silný potok, který protéká obcemi Hraběcí, Salmov a Leopoldka do šenovského obecního potoka a tam se jmenuje Panský potok (Herrnbach). U mlýna obce Knížecí je velmi pěkný, objemný rybník.

zdroj: V roce 2012 sepsal Jaroslav Rydval. Značně upravený (zkrácený) překlad rozsáhlé vlastivědné knihy „Haimatskunde des politischen Bezirkes Schluckenau 1898“ – „Vlastivěda politického okresu Šluknov 1898“, sepsané panem Josefem Fiedlerem.

Vloženo: 18.1.2013



Komentáře a upřesňující informace


Obec Knížecí [m.turyna 17.5.2015 14:41] | Reagovat
http://www.knizeci.cz/ autorka stránek A. Pacholíková
 Komentáře a upřesňující informace
Jméno:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Nadpis:
Komentář/Upřesnění:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 79 do následujícího políčka:

   





Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist