PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
Frantoly (Frauenthal) - Frantoly - roky po 2. sv. válce, odsun a následné osidlování - poznámky z pamětní knihy obce Frantol

Přispěl: Josef Jenšovský

r. 1946 - V únoru r. 1946 proběhl první odsun, zůstali jen Němci ze smíšených manželství. V dubnu r. 1946 přišli do obce první osídlenci, často Slovenští reemigranti z Rumunska. Neosídlené domy, které nebyly způsobilé k obývání, byly navrženy ke zbourání. Národní pozemkový fond navržené domy prodal osídlencům, kteří bouráním získali krytiny, dřevo a cihly na opravu svých usedlostí. Ve Frantolech to byly čp. 4,11,14,25. Stejně tak to bylo v osadách Klenovice a Malonín, které patřily pod Frantoly. Malonín byl osídlen pouze Slováky ( viz. článek o osidlování obce Maloniny )
r. 1949 - Neosídlena zůstala ve Frantolech tato čp: 7,12,26,28,29,31,33. Domy s čp. 4,11,13,14,17,25,30 byly zbourány. Dva mlýny a pila na Zlatém potoce jsou již mimo provoz.

Vloženo: 23.2.2013Komentáře a upřesňující informace


Žádný záznam

 Komentáře a upřesňující informace
Jméno:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Nadpis:
Komentář/Upřesnění:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 63 do následujícího políčka:

   

VĂ­ce informacĂ­ ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist