PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
Babylon - hotel Belveder (Babylon - hotel Belveder) - Zprávy o požáru

Přispěl: Jiří Kripner

Hotel Belveder zapálil neznámý žhář
Požár hotelu Belveder v obci Babylon na Domažlicku byl podle hasičů, kteří s ním bojovali celkem sedm a půl hodiny, založen úmyslně. "Náš vyšetřovatel zjistil, že v objektu byly vypáčené jedny z vchodových dveří. Nalezl i další důkazy svědčící o žhářství," řekl mluvčí hasičů Plzeňského kraje František Vaško. Jeho slova potvrdili i kriminalisté.

Podle prvních zjištění policie se do objektu vloupal neznámý žhář, který založení ohně použil neznámou hořlavinu, pravděpodobně benzín. "Technik na místě zjišťuje, o jakou hořlavinu se jednalo," uvedl k tomu šéf domažlických kriminalistů Emanuel Kopf. Mohlo se jednat o dílo konkurence, neboť podle nepotvrzených informací měl v hotelu vzniknout noční klub.

S ohněm bojovali sedm hodin
"Oheň likvidovaly dvě jednotky profesionálních hasičů z Domažlic a pět sborů dobrovolných hasičů. Na místo přijeli ve 2:30 hodin ráno. Požár dostali pod kontrolu až po čtyřech hodinách. Živel zcela zničil krov i střechu," řekl mluvčí Hasičského záchranného sboru Plzeňského kraje v Plzni František Vaško. Likvidace požáru skončila až po deváté hodině ráno.

Hotel byl opuštěný, neboť prochází rekonstrukcí. Nikoho nebylo třeba evakuovat. Předběžně je škoda odhadnutá na 1,5 milionu korun. "Příčiny vzniku požáru začneme vyšetřovat dnes dopoledne. Je možné, že do té doby bude nutné přehodnotit výši vzniklé škody. Oheň poškodil nejen objekt, ale i část zařízení," dodal Vaško.

Jaroslav Veselý

www.novinky.czVe stejném hotelu hořelo i loni v prosinci. V přízemí tehdy někdo úmyslně zapálil srolované koberce. Prosincový oheň napáchal podle Vaška škody jen za čtyři tisíce korun. Právě prosincové úmyslné založení ohně může být podle hasičů dalším důkazem o snaze neznámého pachatele hotel zapálit a zničit.

www.pozary.cz

Vloženo: 9.3.2013Komentáře a upřesňující informace


Požár [Zdeněk Pechar 9.3.2013 14:29] | Reagovat
Ve hře bylo několik verzí: pojistný podvod, úvěrový podvod a nebo vyřizování účtu mezi "podnikateli". K jakému závěru policie dospěla nevím.
 Komentáře a upřesňující informace
Jméno:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Nadpis:
Komentář/Upřesnění:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 63 do následujícího políčka: