PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
Spalovna pevných odpadǔ - Praha (Spalovna pevných odpadǔ - Praha) - Historie

Přispěl: Fanda Podzimek

rozhodnutí postavit spalovnu odpadků v průmyslových vysoča- nech se opíralo současně o ekonomické i hygienické argumenty, pára i elektřina získaná spalováním tam našla bezprostřední zu- žitkování. areál byl příkladem meziválečné vyspělé stavitelské kultury i připomínkou budování moderní metropole první poloviny 20. století. v době uvedení do provozu patřil k nejmodernějším v evropě. architektonické řešení Františka roitha využívalo ocelové
1933 i železobetonové konstrukce tak, aby se přednosti obou systémů doplňovaly. monumentální kotelnu, strojovnu a třídírnu strusky s nosnými konstrukcemi ze svařované oceli navrhl profesor pražské techniky František Faltus a byly to tehdy nejpozoruhodnější ocelové konstrukce. technologický projekt spojení funkce spalovny, tep- lárny a elektrárny zpracovaly Škodovy závody a.s.
rekonstrukce areálu proběhla v letech 1959–1982, tehdy byl přista- věn další komín.
Po deseti letech provoz ukončen, spalovna zbourána roku 2003, s ní i další z charakteristických věžových vodojemů, které utvářely horizont vysočan. stojí tam sídliště nová Harfa.

Vloženo: 25.8.2013Komentáře a upřesňující informace


Žádný záznam

 Komentáře a upřesňující informace
Jméno:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Nadpis:
Komentář/Upřesnění:  
KOMENTAR NEBYL ULOZEN !!!
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 97 do následujícího políčka:

   


Processing time: 8 msec.
IP address = 3.236.142.143
desktop version