PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
Dům kultury - Plzeň (Dům kultury - Plzeň) - Krátce

Přispěl: Fanda Podzimek

Byl postaven podle projektu J. Hellera, M. Hrubce a P. Němečka na rohu Americké třídy a Denisova nábřeží. Slavnostní otevření proběhlo 17. ledna 1986. Velký sál byl přístupný přes hlavní vstup z Americké třídy nedaleko Wilsonova mostu. Pasáž procházející domem vyúsťovala na jednom konci na Denisově nábřeží (u lávek pro pěší přes Radbuzu) a na druhém konci u Americké třídy směrem k hlavnímu nádraží. Z pasáže vedl také vstup do Divadla Miloslava Horníčka, pojmenovaném po tomto plzeňském rodákovi v roce 2000.

Developerská firma Amadeus Real dům zakoupila s cílem zbořit ho a na jeho místě vybudovat obrovské obchodní centrum Arena, později projekt přejmenovala na OC Corso. Ke dni 30. června 2011 byl provoz kulturního domu ukončen. Přes protesty veřejnosti byla počátkem dubna 2012 zahájena jeho demolice. Zástupce sdružení Kontrolní skupina demolice podal u Krajského soudu v Plzni žalobu, která zpochybnila rozhodnutí úřadu o demolici kulturního domu s cílem, aby soud demolici zastavil a zrušil rozhodnutí o ní.


Vloženo: 1.9.2013Komentáře a upřesňující informace


Žádný záznam

 Komentáře a upřesňující informace
Jméno:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Nadpis:
Komentář/Upřesnění:  
KOMENTAR NEBYL ULOZEN !!!
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 30 do následujícího políčka:

   


Processing time: 101 msec.
IP address = 100.28.132.102
desktop version