PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
Mokrsko (Mokrsko) - Mokrsko - petice

Přispěl: Miloš Hlávka

Vzhledem tomu, že někteří ministři vlády z let 2010-2013 (zejména ministr Martin Kuba) se pokusili znovu otevřít otázku surovinové politiky státu, a to ve prospěch těžařů, rozhodla se firma Astur Bohemia s.r.o. požádat o průzkum ložiska. Pochopitelně s vyhlídkou následné těžby (nebo aspoň prodeje takto získaného know-how). Další firmy požádaly o povolení průzkumu u Kašperských Hor, Hvožďan a jinde.

Tyto záměry se setkaly s - mírně řečeno - nechutí obyvatel okolí, byla zformulována petice, kterou během prvních cca 14 dnů podepsalo kolem 3000 lidí, zčásti místních obyvatel, většinou však rekreantů (celé Chotilsko má kolem 500 obyvatel, přes léto se tam však vystřídá kolem 6000 návštěvníků, zejména Živohošť je vyhledávaným rekreačním místem). Jelikož výše uvedený záměr přehodnotit surovinovou politiku nebyl zatím ani po říjnových volbách "smeten ze stolu", sběr podpisů pokračuje i nadále. Tuto petici je možno podepsat jednak "papírově" (petiční archy jsou k dispozici v informačním středisku v Chotilsku), jednak též elektronicky.

Internetová verze je na adrese
http://www.petice24.com/stop_tezbe_zlata.

Dalčí informace (nejen o Mokrsku) lze najít na adresách:
http://www.stoptezbezlata.cz
http://www.facebook.com/mokrsko
http://www.cechynadzlato.cz
http://www.brdynadzlato.cz
a samozřejmě na obecním webu
http://www.chotilsko.cz - články týkající se mokrského zlata jsou shrnuty zde: http://chotilsko.cz/zlato/ds-3270


Vloženo: 28.11.2013Komentáře a upřesňující informace


Žádný záznam

 Komentáře a upřesňující informace
Jméno:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Nadpis:
Komentář/Upřesnění:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 49 do následujícího políčka: