PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
Mariánské Lázně hotel Lesní mlýn (Marienbad hotel Waldmühle) - Lesní mlýn

Přispěl: Markéta Janečková

Hotel Lesní mlýn byl postaven na místě původního mlýna roku 1833 vonšovským mlynářem Johannem Schneiderem. Původně fungoval jako pila. Brzy se stejně jako jiné samoty v okolí stal hostincem. Již v roce 1837 zde byla krytá kuželkářská dráha. Po roce 1850 zde byl oficiálně provozován hostinec s kavárnou. Ještě před rokem 1900 došlo k výstavbě většího hotelu. V roce 1936 měl hotel Lesní mlýn 70 pokojů pro hosty. V hotelu vládla pravá prvorepubliková atmosféra. Třikrát denně zde hrála kapela, tančilo se dopoledne, odpoledne a večer. Pod původním názvem Lesní mlýn hotel fungoval do roku 1945. Poté se jeho název změnil na hotel Alhambra, který jako hotel kategorie B disponoval 82 lůžky. Po roce 1950 se objekt stal odborářskou zotavovnou ROH pod jménem Donbas. Dovolenou zde trávili nejen rodiny s dětmi a zaměstnanci z celé ČSSR, ale i zahraniční státní příslušníci z východního bloku, především ze SSSR. Mimo sezónu přijížděli hlavně důchodci. Součástí hotelu byl velký sál, ve kterém byly pořádány společenské akce, vinárna Don, prosklená terasa před hotelem. V areálu hotelu nechybělo ani dětské hřiště. Po 1990 došlo ke zrušení odborářské rekreace, což se výrazně projevilo na obsazenosti hotelu. Po roce 1992 byl hotel uzavřen a nejasné majetkové vztahy způsobily, že celý komplex zůstal prázdný a zchátral.

Vloženo: 11.7.2014Komentáře a upřesňující informace


johann Schneider WALDMULHE [Liliane Demoulin 12.8.2015 18:54] | Reagovat
Byl jsem velmi přestěhoval si přečíst článek.
Jsem potomek Johann Schneider mlynáře mistra, který postavil mlýn v lese v roce 1833.
Moje matka potomek této rodiny oženil Belgičan, takže jsem Belgičan, a já přišel každý rok na Mariánských Lázních, před 4 lety jsem ještě měl prateta Madame Marie Wittmayerova vnučka Johann Schneider.
Děkuji vám za tuto malou lekci historie.
srdečně
Liliane
 Komentáře a upřesňující informace
Jméno:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Nadpis:
Komentář/Upřesnění:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 97 do následujícího políčka:

   

Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist