PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
Samota Hora (Samota Hora) - Historie

Přispěl: Daniel Veindl

Objekt je nejméně 30 let opuštěn, postupně chátrá a devastace pokračuje. V průběhu posledních 20-ti let a později i stodoly, . Došlo též ke zhroucení stropů. V sousedství se nachází též neudržovaný rybníček, k němuž se během let stal přístup téměř nemožným.

Někdy mezi lety 2005-2008 došlo k propadnutí cca 1/2 střechy hlavní stavby (nad hospodářskou částí), která zdevastovala strop a způsobila zřícení štítu. Mezi lety 2016-2018 se zřítil zbytek zastřešení spolu se zdivem 2. nadzemního podlaží a podstatnou částí zbývajícího štítu.

Samostatně stojící stodola, která tvořila součást dvora, dlouho ohrožovala špatným technickým stavem okolí, než někdy po roce 2015 téměř samovolně zanikla. Před svým pádem bylo při pohledu na exteriér dlouhá léta patrné staticky narušené vyklenuté zdivo a silně prohnutý hřeben krovu.

Zhruba 200 m SZ od samoty lze nalézt ve větrolamu pozůstatky povrchové těžby stříbra (dnes již jen trychtýřovité, několik metrů hluboké jámy).

Vloženo: 5.4.2018Komentáře a upřesňující informace


Žádný záznam

 Komentáře a upřesňující informace
Jméno:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Nadpis:
Komentář/Upřesnění:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 86 do následujícího políčka:

   

Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist