PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
Kornmühle - mlýn (Augustenmühle) - Hostinec

Přispěl: pašerák

Ke Kornmühle patřil hostinec "U Skalního sklepa",který byl široko daleko známý svým chutným pivem.
Poslední nájemci Richard a Maria Knie (roz.Huber) rozuměli své živnosti.Marie dovedla výtečně připravit pstruha uloveného jejím manželem.Hlavně v neděli se sešli gurmáni ze sousedních měst na lahodné rybí pokrmy.Ve všední dny zde pohovořilii dřevaři z Červené a Kozích Hřbetů při odpočinku a posílení chlebem a domácím uzeným masem k obnovení spotřebované síly na další cestu.Ale také dělníci z firmy "Bohemia"(Waclawickova továrna na Losenici,cca 600 metrů od hostince po proudu Losenice) odpočívali po denním úsilí v létě pod hustými kaštany při polovičním "Karlsburgbräu" pro posílení do stoupání na Kozí Hřbety.Za pouhou půlhodinu překonali výškový rozdíl 250 metrů.
Po odsunu našli manželé domov v Horním Bavorsku.Maria zde zemřela v roce 1967 v 78 letech.Richard zemřel v roce 1970.Měli syna a dcery Friedu a Annu,jejíž malá dcerka brzy zemřela.Syn Franz pracoval jako brusič skla.Narodil se v roce 1913 v Anníně a padl ve válce roku 1942.

(info z knihy A.Anderleho a z webu Porta Fontium-SOA PLzeň)

Hostinec byl pojmenován zřejmě podle starodávné štoly,která je cca 20 metrů vzdálená od hostince směrem na Rejštejn.Vloženo: 25.4.2018Komentáře a upřesňující informace


Žádný záznam

 Komentáře a upřesňující informace
Jméno:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Nadpis:
Komentář/Upřesnění:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 54 do následujícího políčka:

   

Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist