PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
Karlina Pila (Karolinensäge) - Historie

Přispěl: pašerák

...V roce 1903 zemřel náhle můj dědeček Josef na infarkt.Po nějaké době továrna vyhořela a nebyla pojištěna.Dva roky po smrti mého dědečka vzneslo město Kašperské Hory pohledávku přes svého pokladníka Watzlawika.Soud měl velkou pochybnost o zákonnosti pohledávky,protože náš dědeček je po celé roky vždy zaplatil včas.Naše babička Theresia nemohla poskytnout žádný důkaz.Ale pokladník složil soudem požadovanou přísahu a tak byla "Seewiese" s vyhořelou ruinou vydražena.Usedlost získal majitel hospodářství čp.11 v Lídlových Dvorech,jménem Bastarsch.Ten pak prodal svůj dvůr v Lídlových Dvorech,ponechal si nějaké pozemky a postavil si při cestě obytný dům se stájí,který obdržel čp.38.Později dům zvětšil a otevřel zde hostinec,ale brzy poté jej prodal Karlu Klostermannovi z Horské Kvildy.Posledním majitelem byl Adolf Klostermann.
V roce 1910 prodal můj otec "Steinwiese" se "Seebühel" Ignáci Královi,který zde postavil obytný dům čp.17.Protože "Wasserhaus" čp.5 (k.ú.Lídlovy Dvory),který vlastnil Tobias Thurner,zmínil již v roce 1840 J.Sommer a "Kaltmühle" s čp.4 (k.ú.Lídlovy Dvory) existoval od roku 1600,bylo zde na Losenici 5 stavení,které dostaly oficiální název "Karolinensäge".

(článek Aloise Wendlbergera z knihy "Im Lande der künischen Freibauern")
Vloženo: 27.6.2018Komentáře a upřesňující informace


Žádný záznam

 Komentáře a upřesňující informace
Jméno:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Nadpis:
Komentář/Upřesnění:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 48 do následujícího políčka:

   

Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist