PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
Bělá nad Radbuzou (Weissensulz) - 1921 žádost poslanecké sněmovně o schválení stavby železnice z Bělé nad Radbuzou do Eslarnu

Přispěl: Miroslav Zuna

Poslanecká sněmovna N. S. R. Č. 1921.
I. volební období.
2. zasedání.
Překlad.
1967.
Návrh
poslance O. Schuberta a druhů
na stavbu místní dráhy Bělá—Eisendorf (připojení na Eslarn v Bavorsku).
Vybudování místní dráhy Bělá—Eisendorf v západních Čechách (připojení na Eslarn v Bavorsku), jest naléhavou a dlouho touženou potřebou. Obyvatelstvo tohoto území jest zakleto v mrtvé pásmo. Zemědělství, obchod a průmysl tohoto území velmi trpí tímto nedostatkem. Sklářský a dřevařský průmysl tohoto území dosáhl by netušeného rozmachu. Zabránilo by se tím dalšímu stěhování průmyslu do sousedního Bavorska. Dále padá obzvláště na váhu, že by se tím částečně ulehčilo trati Plzeň—Brod n. Lesy. V Bavorsku prodloužili pohraniční místní dráhu až do Eslarn. Při stavbě místní dráhy Domažlice—Tachov, byla stanovena i stavba Bělá—Eisendorf:

Podepsaní navrhují:
Poslanecká sněmovno račiž se usnésti:
Vláda se vyzývá, aby provedla stavbu místní dráhy Bělá—Eisendorf (s připojením na Eslarn). Finanční náklad budiž hrazen půjčkou investiční.
Po stránce formální navrhují podepsaní, aby návrh byl přikázán výboru dopravnímu a pro veřejné práce.
V Praze dne 15. března 1921.
Schubert,
Dr. Medinger, Matzner, Bobek, Wenzel, Windirsch, Dr. W. Feierfeil, Dr. Radda, Simm, J. Mayer, Patzel, Pittinger, Kafka, Dr. Keibl, Knirsch, Křepek, Heller, Böhr, Dr. Brunar, Dr. Schollich, Dr. Luschka, Dr. E. Feyerfeil.

Vloženo: 25.7.2018Komentáře a upřesňující informace


Žádný záznam

 Komentáře a upřesňující informace
Jméno:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Nadpis:
Komentář/Upřesnění:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 67 do následujícího políčka:

   

Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist