PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
Hořovické knížecí železárny Vrbnů v Komárově (Hořovické knížecí železárny Vrbnů v Komárově) - Hořovické železárny

Přispěl: Jan Tomášek

Železářská tradice v Hořovicích a Komárově započala již ve středověku – rozmach nastal především v době pobělohorské za řízení hrabat z Vrbna – především Rudolfa a jeho syna Eugena.

Hořovické knížecí železárny v Komárově – jinak též Mariina huť vlastně byly ve své době největšími železárnami v Čechách – produkovaly různé druhy kovoliteckých výrobků – prosluly především výrobou kamen a uměleckou litinou a dále ve stavebnictví. V činnosti tu bylo několik dřevěnouhelných pecí, poslední byla vyhašena až r. 1921 – vůbec jako poslední v Čechách. Výrobky současné továrny s názvem Buzuluk od r. 2011 opět nesou název Horowitz, V areálu zůstala zachována i původní hala hutě Marie. S jejími historickými výrobky se lze seznámit například ve Slévárenském muzeu v Komárově.


Vloženo: 7.6.2019Komentáře a upřesňující informace


Žádný záznam

 Komentáře a upřesňující informace
Jméno:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Nadpis:
Komentář/Upřesnění:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 72 do následujícího políčka: