PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
Přádelna - Bruntál (Přádelna - Bruntál) - Moravolen Šumperk jde do likvidace (z tisku 13. 1. 1999)

Přispěl: Miloslav Horník

Společnost Moravolen Šumperk vstoupila 11. ledna letošního roku do likvidace. Rozhodli o tom na mimořádné valné hromadě akcionáři. Základním důvodem pro toto rozhodnutí byla neúspěšná jednání s největšími věřiteli, kterými jsou především komerční banky, o restrukturalizaci existujících úvěrů. Podle informací z valné hromady byla společnost rovněž neúměrně zatěžována sankcemi zdravotních pojišťoven, správou sociálního zabezpečení a finančních úřadů, jež nebyla schopna progresívně splácet.
Tyto sankce byly spojeny s neuhrazenými závazky společnosti, které ale v rozhodující většině vznikly před vstupem současného majoritního akcionáře (HYBLER TEXTIL), tedy před listopadem 1996, kdy držel většinu akcií Fond národního majetku. Společnost HYBLER TEXTIL zvítězila ve veřejné soutěži Fondu národního majetku o osmašedesát procent akcií. Rozhodnutím o likvidaci chce Moravolen Šumperk v maximální míře uspokojit existující věřitele z majetku společnosti.
Moravolen Šumperk je mateřskou společností holdingu, který vznikl v roce 1997 a sdružuje tři dceřiné firmy (Moravolen Bruntál, a. s., Moravolen Jeseník, a. s., a Moravolen, a. s.). Likvidace mateřské společnosti by neměla mít negativní dopad na dceřiné firmy, které jsou ekonomicky zdravé s vybudovanými dodavatelsko-odběratelskými vztahy. Tyto společnosti zaměstnávají téměř devět set lidí v regionu Šumperska, Bruntálska a Jesenicka.

13. 1. 1999

Zdroj: https://archiv.ihned.cz/c1-787633-moravolen-sumperk-jde-do-likvidace

Vloženo: 1.4.2020Komentáře a upřesňující informace


Žádný záznam

 Komentáře a upřesňující informace
Jméno:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Nadpis:
Komentář/Upřesnění:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 31 do následujícího políčka:

   

Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist