PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
Avia Letňany (Avia Letňany) - Nákladní automobily Avia v licenci Renault-Saviem

Přispěl: Jan Tomášek

Na sklonku šedesátých let se na československých silnicích objevily nákladní automobily zcela nového typu - jednak co se týče designu - s velice moderní karosérií většinou modré barvy s motorem pod kabinou - a dále tyto náklaďáky překvapily zvukem motoru - chod motoru byl nečekaně tichý - takže se na tyto automobily ani nevztahoval vjezdu do center měst.

Výroba probíhala v souladu s licencí z francouzskou automobilkou Renault-Saviem v pražských Letňanech - plus dalších pobočných závodech v České republice. Náklaďáky Avia (u nejmenšího typu by bylo spíše vhodnější označení náklaďáček) - tedy nákladní Avia byly vyráběny v označení Avia A 15, A 20 a A 30. Od příslušné čílslovky v názvu lze odvodit i nostnost automobilu - například typu A 20 odpovídá nosnost dvě tuny. V osmdesátých letech byla zavedena výroba inovované řady pod označením Avia A 21 a A 31 a v devadesátých letech začala být vyráběna zcela nova řada - A 60 / A 70 / A 75 / A 80 - s řadou inovací - i když nadále vycházející z původní francouzské licence.

Vloženo: 15.4.2020Komentáře a upřesňující informace


Žádný záznam

 Komentáře a upřesňující informace
Jméno:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Nadpis:
Komentář/Upřesnění:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 57 do následujícího políčka:

   

Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist