PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
Chvístec (Quis) - Stav v roce 2020

Přispěl: Daniel Veindl

V roce 2020 je na místě již zdaleka viditelná čelní zeď zachovaná včetně druhého patra. V půdorysu původní hlavní stavby je vstup do neobvykle zachovalého sklepa se třemi místnostmi. Klenby z tesaného pískovce jsou nedotčené časem. V okolí lze nalézt ještě zarostlé zbytky zdí vedlejších staveb - z budovy navazující lze rozeznat původní tvar, z odděleně postavené stavby směrem na SZ zůstaly části zdí. Od nezhroucené zdi směrem JZ je na skalním útvaru vodojem, ve skále je další tesaný sklep. Zhruba uprostřed kruhu původních staveb je betonová šachta zakrytá dřevěným víkem (nedoporučuje se otvírat arachnofobikům, mají zde pavučiny dobře rostlé snovačky domácí).

Pokud se člověk přiblíží polní cestou (nikoliv tedy od Švábů), může na pomezí cesty a orné půdy nalézt zbytky navážky, která zřejmě původně zpevňovala cestu. Některé kusy nesou neklamné známky toho, že pocházejí z budov (staré kachle, opracovaný pískovec - viz foto).

Vloženo: 11.5.2020Komentáře a upřesňující informace


Žádný záznam

 Komentáře a upřesňující informace
Jméno:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Nadpis:
Komentář/Upřesnění:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 11 do následujícího políčka:

   

VĂ­ce informacĂ­ ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist