PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
Čokoládovna Hartwig & Vogel (Čokoládovna Hartwig & Vogel) - Čokoládovna Hartwig & Vogel

Přispěl: Jan Tomášek


Výrobců čokolády v Děčíně bylo povícero - a to nejméně tři rozlehlé tovární komplexy. Výrobu čokolády zavedla 1891 například drážďanská firma Hartwig & Vogelna, Čokoláda se zde nepřetržitě vyráběla do roku 1992, od té doby se areál pronajímá převážně na skladování, většina budov je však prázdná.
Ještě staršího data - z roku 1854 je výroba čokolády a cukrovinek v továrně Jordan & Timaeus, rovněž drážďanská mateřská firma zřídila svou filiálku ve spedičních velkoskladech, které nechali vystavět velkoobchodníci koloniálním zbožím Johann Ludwig Jordan a Johann Friedrich Barberz počátku 19. století.
A do třetice - zřídila filiálku v Podmoklech v roce 1896 čokoládovna Otto Rüger, firma rovněž ze Saska - nikoli však z dražďan ale z Lockwitzgrundu.
Děčínská čokoláda Hartwig & Vogel byla ovšem už za první republiky známá jako Diana - podnik ovšem po znárodnění byl v provozu s názvem změněným na Severočeské čokoládovny.

Vloženo: 4.8.2020Komentáře a upřesňující informace


Žádný záznam

 Komentáře a upřesňující informace
Jméno:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Nadpis:
Komentář/Upřesnění:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 23 do následujícího políčka:

   

VĂ­ce informacĂ­ ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist