PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
Předchozí  Další  
Popelná (Reckerberg)

Popis: mapka
Kreslená orientační mapka Reckerbergu z knihy "Im Lande der künischen Freibauern".
Ve fotogalerii Popelná,Popelná-mlýn a hájovna Reckerberg je v popisu u jednotlivých fotek i číslo orientační (pořadové) dle této mapky.

Do oblasti na mapce by se vešly,ale nejsou v ní zakreslené: objekt "Rekerberger Hegerhaus" čp.23 v k.ú.Červená (dle zákresů v různých mapách,byl zbořen před rokem 1924),pila nad Oberemühle na st.p.199 v k.ú.Stachy (na leteckých snímcích z r.1949 jsou vidět už jen zbytky obvodového zdiva) a objekt pily na st.p.15 bez čp.,který dle leteckých snímků v roce 1949 ještě stál v původní podobě-poté byl zcela přestavěn na nynější horský hotel Popelná čp.29.
V mapce nejsou zakresleny čtyři křížky,které v osadě stály již v druhé polovině 19.století (dle různých starých map) a stále zde stojí:jeden celý původní,dva opravené - s nepůvodními krucifixy a jeden bez krucifixu - všechny tyto křížky jsou ve fotogalerii.
V mapce jsou zakresleny dva křížky - a to:
Křížek nad býv.německou školou (na mapce vpravo dole od č.15) zde již nestojí - v některých starých mapách křížek v tomto místě zakreslen je.
Křížek pod býv.německou školou (na mapce nad č.15) - podstavec je původní,ale krucifix byl obnoven - viz novodobé foto č.66.
Původní kapličku při cestě do Horní Popelné (v mapce má č.8) nahradil křížek,který má poměrně zachovalý krucifix (možná nepůvodní,nově osazený)-nyní (2018) bez Krista (viz.novodobé foto č.39.40.41).Datum:

Přispěl: pašerákVloženo: 19.6.2018
Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist