PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
Adamovské železárny a strojírny (Adamovské železárny a strojírny)

Popis: mostový jeřáb
Mostové jeřáby jsou vhodné všude tam, kde je potřeba přepravy těžkých břemen ve třech osách. Možnosti jejich využití jsou velice rozsáhlé. Od jednoduchých malých jeřábků s nosností od 63 kg, sloužících k manipulaci s výrobky na pracovních stolech, přes jeřáby dílenské, jeřáby do opraven automobilů nebo nákladních vozidel, linky výrobních podniků, skladů, až po jeřáby vysokých nosností do 250 t i více, dále jako jeřáby procesní, plně automatizované, drapákové, magnetové, nebo do výbušných prostředí.

Zdvíhací zařízení (kladkostroj nebo kočka) je umístěné na mostu nebo mostech jeřábu. Jeřáb se skládá z jednoho nebo dvou mostů, příčníků, ve kterých jsou umístěna pojezdová kola – pojezdy a jsou hnaná pohony. Rozlišujeme mostové jeřáby na jednonosníkové nebo dvounosníkové.

Jako pohonné jednotky jsou používány asynchronní třífázové motory řízené zpravidla měničem frekvence pro plynulý chod a omezení rozhoupání břemene. Hlavní součástí je zdvíhací mechanismus, což je podvěsný kladkostroj nebo dvounosníková kočka. Dále je součástí jeřábu elektroinstalace, napájecí a ovládací obvody, elektroinstalace a vlastní ovladač, který může být buď závěsný, nebo rádiový.

(převzato, upraveno, zkráceno)

Datum:

Autor: JT (koláž)
Přispěl: Jan TomášekVloženo: 14.8.2020
VĂ­ce informacĂ­ ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist