PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
Technické informace o provozu stránek     [vloženo: 0.0.0000]

Komentář/Upřesnění:
Jak celý projekt začal ...
[vloženo: Pavel Beran 3.10.2005 01:12]

Bydlím v Klášterci nad Ohří, malebném to místě nad řekou, obklopeným Krušnými a Doupovskými horami. Místo je to skutečne krásné a historie na Vás dýchne na každém kroku. V roce 2002 se mi dostala do ruky zajímavá kniha od chomutovské autorky Zdeny Binterové s názvem Historičtí svědkové doby v euroregionu Krušnohoří, kterou vydala o.p.s. Zaniklé obce a města chomutovského regionu, a která zmapovala více jak 100 zaniklých míst v Chomutovském okrese. Díky této knize jsem se vlastně dostal k samotnému tématu zaniklých obcí. Pátral jsem na internetu po dalších informacích a zjistil jsem, že informace na toto téma jsou velmi sporé a roztroušené. Proto mě napadlo, že tak jako vznikají registry hradů (www.hrady.cz) nebo například lehkého opevnění (www.ropiky.net), bylo by možná dobré podobně začít zpracovávat téma zaniklých obcí. K samotné realizaci jsem se dostal ale až v zimě 2004/05, kdy jsem na své dvouleté 'služební' cestě v Torontu za dlouhých zimních večerů pocítil určitý stesk po naší krajině. Nejsem ani historik ani profesionální programátor. To mi ale nebrání věnovat se tomuto projektu :)) Výsledek zhodnoťte sami...

První verzi stránek jsem zprovoznil v dubnu 2005. Od té doby se mi podařilo zkontaktovat se s řadou lidí, kterým toto téma není cizí, a tak sami můžete posoudit, jak se databáze plní, a jak příbývají nové informace a obrázky. Zatím jsem trochu limitován tím, že pobývám až do července 2006 v Torontu, a tak jsem omezen pouze na emailový kontakt a elektronické předávání informací... ale i tak je zatím stále co dělat. Třeba se najde někdo schopný a podobně nadšený, mi s projektem pomůže :) Projekt by si asi zasloužil více publicity. Mám tím na mysli nejen nové návštěvníky/čtenáře, ale i ty, kteří by byli ochotni něčím přispět. Věřím tomu, že je mnoho lidí, kteří mají přístup k zajímavému materálu. Ať jsou to ti, které vystěhování přímo postihlo nebo například sběratelé starých pohlednic. Pokud se Vám stránky líbí a myslíte, že celé toto počínání má smysl, řekněte to dál ... (a také v knize návštěv :))

 Vaše reakce
Jméno:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Nadpis:
Komentář/Upřesnění:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 17 do následujícího políčka:

   
Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist