PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
Dosud nezpracované obce     [vloženo: 0.0.0000]

Komentář/Upřesnění:
Jirkov pro uhlí
[vloženo: Jiri 5.5.2007 00:20]

Jirkov pro uhlí

CHOMUTOV - Odpor proti prolomení těžebních limitů hněděho uhlí v severních Čechách má první trhlinu. Vedení města Jirkov se vyjádřilo pro rozšíření těžby.

Jirkov je tak prvním městem, které podpořilo plán ministra průmyslu a obchodu Martina Římana (ODS). Proti prolomení limitů se naopak vyjádřily Litvínov, Horní Jiřetín a Černice na Mostecku. Posledně dvěma jmenovaným obcím hrozí při rozšíření těžby přímá likvidace.

Dalším, komu se Římanův plán prolomení limitů těžby z roku 1991 zamlouvá, jsou odboráři Mostecké uhelné společnosti (MUS). Lomu ČSA, kde MUS těží, totiž hrozí v případě neprolomení limitů uzavření. Útlum těžby by podle odborářů postihl až 2500 zaměstnanců MUS a dceřiných společností, další lidé by přišli o práci v obslužných firmách.

Jirkov má dvacet tisíc obyvatel, z toho asi tisícovka je zaměstnána v MUS. Drtivá většina z nich právě v lomu ČSA. Jejich průměrný věk je 48 let, budou tak jen těžko znovu zaměstnatelní. Pro město, kde už nyní máme patnáctiprocentní míru nezaměstnanosti, by to znamenalo vážný sociální otřes, zdůvodnil rozhodnutí jirkovské radnice starosta města Radek Štejnar.

4. května 2007, (ste),

http://halonoviny.cz/index.php?id=91423&PHPSESSID=9bd4979d8e306247957e711b7bc1577e

 Vaše reakce
Jméno:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Nadpis:
Komentář/Upřesnění:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 58 do následujícího políčka:

   
Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist