EinloggenEinloggen AnmeldenAnmelden  ĂˆeskyÈesky
Sběr a digitalizace historických materiálů k první světové válce na Šumavě a v Bavorském lese

Beigetragen: Pavel Beran

Dobrý den,

ráda bych Vám představila česko-německý projekt „Sběr a digitalizace historických materiálů k první světové válce na Šumavě a v Bavorském lese“.

Jedná se o projekt pod záštitou Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích a Univerzity Pasov, jehož cílem je vytvořit dvojjazyčnou on-line výstavu týkající se první světové války v prostředí Šumavy a Bavorského lesa pomocí různých historických materiálů. Předpokladem pro tuto výstavu je sběr a digitalizování materiálů z různých zdrojů. Nejvíce nás zajímají materiály, které jsou stále ještě „ukryty“ doma u lidí žijících v příhraničních regionech, vzpomínky na válku, které přinesli pradědečci z fronty, korespondence, deníky, stejně jako nejrůznější fotografie a předměty, které přibližují život doma během války, ale i další předměty jako jsou řády apod.

„Sběr“ materiálů mají na starosti čeští a němečtí studenti, tzn., že budou cestovat po regionu a navštěvovat potencionální přispěvatele u nich doma. Pokud možno, budou všechny „ploché“ materiály digitalizovány přímo na místě, pokud ne, bude třeba si je zapůjčit k digitalizaci v Pasově a následně budou (v řádu několika týdnů) vráceny zpět majitelům. Sběr se bude konat v únoru a březnu 2015.

Ráda bych Vás tímto požádala o spolupráci, která spočívá v poskytnutí různých materiálů vztahujících se k období první světové války.

Děkuji za spolupráci a s pozdravem
Bc. Aneta Čadová
cadova.aneta@gmail.com


Eingegeben: 30.11.2014Kommentar und weitere Informationen


Kein Datensatz

 Kommentar und weitere Informationen
Name:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Vᚠemail nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Vᚠpříspěvek.
Thema:
Kommentar/Präzisierung:  
KOMENTAR NEBYL ULOZEN !!!
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 16 do následujícího políčka:

   


Processing time: 12 msec.
IP address = 35.174.62.162
desktop version