EinloggenEinloggen AnmeldenAnmelden  ČeskyČesky
Chinitz-Tettau (Vchynice-Tetov) - Historie

Beigetragen: Honza a Blanka Reichardtovi

Místní část Modravy, založená při skelné huti roku 1792, leží ve stráni nad levým břehem Vydry a táhne se směrem k Rokytě. Pod osadou prochází Vchynicko-tetovský plavební kanál, který byl vybudován podle návrhu inženýra Josefa Rosenauera v letech 1799 až 1801, obcházel nesplavný úsek Vydry mezi Antýglem a Čeňkovou Pilou. Celý systém, který zahrnoval sedm umělých vodních nádrží, zvaných klauzy či švele, umožnil po splavnění větších přítoků Vydry dopravu dřeva z dosud nepřístupných oblastí Šumavy do Otavy a odtud pak dále vnitrozemím až do Prahy. Kanál, dlouhý 15,8 km, začíná pod osadou Vchynice-Tetov u hradlového mostu a původně končil skluzem do Křemelné.

Z knihy: H&B Reichardtovi, Stará Šumava – Pláně a Povydří, 2004


Eingegeben: 2.2.2006Kommentar und weitere Informationen


Hauswaldská kaple [V8clav Fiala 23.8.2007 22:08] | Reagieren
Vážení,
Za Vchynicko-Tetovským kanálem stávala legendární Hauswalská kapla vyhozena do vzdoch v roce 57. Protože jsem se loni podílel na méně obvyklé obnově tohoto místa napadlo mě, že by Vás to mohlo zajímat. Pokud ano, rád Vám pošlu nějakou fotodukumentaci.

Jinak srdečně zdravím z Klatov
Václav Fiala
sochař
 Kommentar und weitere Informationen
Name:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Thema:
Kommentar/Präzisierung:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 79 do následujícího políčka:

   

Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist