EinloggenEinloggen AnmeldenAnmelden  ČeskyČesky
Mühlberg (Mlýnský Vrch) - Trochu historie.

Beigetragen: Antonín Žampach

V roce 1751 zde vznikla sklárna a současně několik domů pro skláře. Sklárna vyráběla tabulové i užitkové sklo, ale roku 1795 zanikla. Žilo zde v 19 domech 121 obyvatel. Byl zde mlýn, který sloužil nejen k mletí obilí, ale poháněl i drtiče (stoupy) na drcení křemene pro výrobu skla. V osadě byla pila s výrobnou šindelů. V období druhé světové války tady byl zajatecký tábor sovětských vojáků. Po roce 1945 nebyla osada osidlována (kvůli blízkosti hranice s Rakouskem). V roce 1955 v ní žilo jen osm obyvatel. Vzniklo zde rekreační středisko Okresního výboru KSČ v Českých Budějovicích, které po roce 1989 dostal Svaz tělesně postižených. Nedaleko je Mlýnský rybník (Mühlberger Teich) postavený v roce 1700. Jeho plocha je 4,5 hektaru.

Eingegeben: 17.3.2006Kommentar und weitere Informationen


Rekreační středisko už není [Ondra 25.7.2013 11:55] | Reagieren
Bývalé rekreační středisko, kde jsem v roce 1994 byl na lyžařském pobytu, už neexistuje. Zůstala jen hromada suti a trávou zarůstající plocha. Ještě v roce 2008 bylo po nedokončené rekonstrukci k prodeji. A cesta k nedaleké kapličce je strašně zarostlá.
 Kommentar und weitere Informationen
Name:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Thema:
Kommentar/Präzisierung:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 48 do následujícího políčka:

   

Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist