EinloggenEinloggen AnmeldenAnmelden  ČeskyČesky
Gottmannsgrün (Trojmezí) - Geshichte

Beigetragen: Vladimír Minařík

Gottmannsgrün befindet sich etwa 2 Kilometer westlich von Rossbach. Die Siedlung entstand etwa im 16. Jahrhundert. In der Gegend wurden Erze gefördert, im Ort existierte ein Hammerwerk. Das Dorf selbst hatte keine Ortsmitte, schloss aber mehrere Ortsteile und Siedlungen ein. Am Bach Rochlitz befanden sich zum Beispiel 6 Mühlen, heute blieb nur eine auf deutscher Seite erhalten.

Vor dem Krieg lebten im Ort etwa 1.000 Einwohner. Nach der Aussiedlung der Deutschen blieben über die Hälfte der Häuser leer. In den 50er Jahren wurden 90 % der Häuser wegen Einrichtung der Grenzzone abgerissen.

Heute leben nur noch wenige Einwohner im Ort, die meisten Häuser dienen als Wochenendhäuser. Noch vorhanden sind die Kasernen des Grenzschutzes. Drei Kilometer westlich befindet sich die Grenze zur Deutschland. Am Grenzstein findet man noch die zugewachsenen Grundmauern der Mühle.


Eingegeben: 10.4.2006Kommentar und weitere Informationen


Trojmezi [Ewa Zurakowska 5.3.2010 12:32] | Reagieren
Dorbý den.
Pracují v organizace Antikomplex jako dobrovolonice z Polska. Přřipravujeme akce v Chebsku "Spurensuche", která je kulturní a sportovni aktivitou. V srpnu 2010 budeme hledat v Chebsku stopy minulosti, a snažit se diky cestovaní po okoli a zaniklých ibcích - pochopit kousek historie. Planujeme přijet do Trojmezi, zajímají nas pohraniční místa. Moc radi bychom e tam setkali s někým, kdo okoli Trojmezi zna hlouboce, ktoa zna nějaké tajemství hranice, která přece je významným místem v historýckých událostích.
Měli byste čas a hut se potkat behem připravy našé akcia něco řict o Trojmezi co nenajdeme ve knihach?
Ja budu během jíra jezdit na Chebsko aby připravit program "Spurensuche" na srpen. Výjezd se bude konat na kolech, tak je důležite zkoumat okili kulturně a taký geograficky...
Měli byste čas se nějak potkat a pobavit o tom?
Moc dekují,
Ewa Zurakowska
Moc dekujíí, a čekam na odpověd.
 Kommentar und weitere Informationen
Name:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Thema:
Kommentar/Präzisierung:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 75 do následujícího políčka:

   

Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist