EinloggenEinloggen AnmeldenAnmelden  ĂˆeskyÈesky
Hermannsreith (Hraničná) - Hraničná

Beigetragen: Vladimír Minařík

dnes zcela zaniklá Hraničná byla osadou Pavlova Studence, od kterého ležela asi 3km severně. Stavebně šlo vlastně o část starší a dosud existující německé vsi Hermannsreith, která se v 18. století "rozšířila" na české území a postupně zde vzniklo 23 usedlostí, což byl stav před válkou.

Po válce bylo německé obyvatelstvo odsunuto, v roce 1951 pak přišel známý příkaz zbořit všechny stavby v hraničním pásmu kromě těch které hodlala používat Pohraniční Stráž. Toto "štěstí" Hraničná neměla, takže byla demolována. Je těžko pochopitelné co vedlo realizátory akce k tomu že si dali tak pečlivou a dokonalou práci s likvidací malé opuštěné vsi, nicméně stalo se a podařilo se, a dnes najdeme na naší straně proti německé vsi skutečně pouze louku bez sebemenších stop po bývalé zástavbě.


Eingegeben: 28.4.2006Kommentar und weitere Informationen


Kein Datensatz

 Kommentar und weitere Informationen
Name:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Vᚠemail nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Vᚠpříspěvek.
Thema:
Kommentar/Präzisierung:  
KOMENTAR NEBYL ULOZEN !!!
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 35 do následujícího políčka:

   


Processing time: 14 msec.
IP address = 34.236.191.0
desktop version