EinloggenEinloggen AnmeldenAnmelden  ĂˆeskyÈesky
Schneiderhof (Myslív) - Myslív

Beigetragen: Vladimír Minařík

zaniklá ves stávala západně od Všerub mezi silnicí na Maxov a státní hranicí. Ves byla založena kolem r. 1579 "uprostřed lesů", dnes je však okolí zcela odlesněno. Nějakou dobu zde byla i sklárna. V roce 1930 měla ves 55 domů s německými obyvateli.

Po odsunu r. 1945 byla ves zčásti dosídlena ale s počátkem socialismu odsud museli obyvatelé odejít kvůli vzniku hraničního pásma. Pak zde ještě přetrvávalo několik objektů využívaných pohraniční stráží ale i ty byly opuštěny a strženy poté co se počátkem 70. let prostor vsi ocitl "za dráty" které byly posunuty k silnici Všeruby-Maxov (do té doby vedly jižně od místa po hrázi dosud existujícího rybníka). Dnes zde přetrvává pouze transformátor který z neznámých důvodů unikl likvidaci ačkoliv nemá čemu by dodával proud, a sporé zbytky základů zarostlé hustým stromovím. V 90. letech měl být v blízkosti investorem ze SRN vybudován velký zemědělský areál k čemuž ale nedošlo, místo tak zůstává nadále opuštěné.


Eingegeben: 5.5.2006Kommentar und weitere Informationen


Mysliv [Minařík Jiří 31.5.2007 16:05] | Reagieren
V roce 1957 -1959 jsem musel sloužit na PS rotě Maxov v jejim operačnim prostoru Mysliv ležel ovšem již za drat. zatarasem ten byl postaven již 3 roky před tim.Jelikož kMyslivu vedla polní cesta od statní silnice Všeruby -Maxov a Mysliv vlastně ležel na styku 2 PS rot byl tehdy idealním místem pro přechod hranice tento usek nebyl dokonale střežen ,toto ovšem nikdo nemohl vědět.
Myslív [Jarda Voráček 21.2.2017 14:13] | Reagieren
Je nutné připomenout, že v této, zaniklé, obci probíhala operace KSČ pod názvem Kámen. Zde byla vytvořena umělá americká celnice a po výslechu byli lidé zatýkáni.
 Kommentar und weitere Informationen
Name:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Vᚠemail nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Vᚠpříspěvek.
Thema:
Kommentar/Präzisierung:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 20 do následujícího políčka:

   

VĂ­ce informacĂ­ ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist