EinloggenEinloggen AnmeldenAnmelden  ĂˆeskyÈesky
Přidávání objektů a jiné zprávy ze serveru - květen 2006

Beigetragen: Pavel Beran

Ačkoli stránky byly původně koncipované pro evidenci zaniklých obcí, zájem některých z Vás mě dovedl k myšlence začít shromažďovat materiál i k jednotlivým zaniklým objektům. Dalším impulsem k tomu byla i pěkně zpracovaná kniha Zaniklé hrady, zámky a tvrze, která se mi konečně začátkem roku dostala do ruky. Věřím tomu, že mezi námi je spousta materiálu, a už se jedná o dobová zobrazení či současné fotografie, o které stojí za to se podělit. Proto jsem koncem března rozšířil funkcionalitu stránek o možnost přidávat jednotlivé objekty. Za dva měsíce bylo přidáno 128 objektů, což prokazuje poměrně velký zájem o tuto funkci. Jak sami můžete vidět na úvodní straně, klasifikace objektů je zatím velmi stručná (Hrad, zámek, tvrz; Církevní stavba; Továrna; Pivovar, lihovar; Dvůr; Mlýn; Hotel, hostinec, chata; Hájovna; Rozhledna; Nádraží; Jiný). Samozřejmě, že každá z těchto kategorií by mohla být dále přesněji rozdělena. Stejně tak výčet kategorií není úplný. Jakmile někdo přidá něco do kategorie ostatní, není problém objekt zpětně vyhodnotit a přidat podle něj novou kategorii. Pokud se někdo chce zhostit přesnějšího výčtu kategorií objektů, jeho pomoc je samozřejmě vítána. V souvislosti s objekty jsem narazil na jeden problém a to, jaká kritéria zvolit pro zařazení objektů na serveru: Pouze architektonický významné objekty nebo jakékoli? Pouze zcela zaniklé nebo i přestavěné či chátrající? Pouze objekty postavené před rokem 1945 nebo i novější objekty (např. právě likvidovaná elektrárna Tušimice). Žádnou exaktní odpověď na tyto otázky nemám. Zkusme tedy použít poměrně volné kritérium, a to, že přidané místo prošlo výraznou proměnou v minulém století (např. zaniklé, přestavěné, zchátralé).

V minulých dnech jsem také zprovoznil automatické zasílání komentářů. Pokud máte tuto volbu zaškrtnutou u Vašeho profilu, měli byste automaticky dostávat upozornění na nové odpovědi k Vašim komentářům a nové komentáře u Vámi vložených míst a článků.

Další drobné technické úpravy z minulého měsíce:
- možnost zobrazení míst v databázi dle počátečního písmene
- otevírání map Shocart místo nestabilních map na Atlas.cz
- vyhledávání i podle alternativních názvů míst a autorů fotografií

Jak dokazují čísla uvedená níže, řada uživatelů je velmi produktivní. Myslím, že je na místě ale připomenout, že pokud někdo přidává obrázky, které pochází z nějaké publikace nebo jiné Internetové stránky, bylo by slušné zdroj citovat. To samé by mělo platit i pro přidávání článků. Jistě by bylo nežádoucí, kdyby se začal šířit negativní obraz o našem projektu jako o něčem, co nelegálně a neeticky distribuuje cizí díla.

Trochu čísel na závěr: počet evidovaných míst 1046, počet článků 509, počet dobových obrázků 1494, počet novodobých a ostatních obrázků 938, průměrný počet návštěv v dubnu 139/denně.

Všem děkuji za dosavadní spolupráci, za poskytování vašich materiálů a komentářů.

Vzhledem k tomu, že se jedná o naše kolektivní dílo, opět bych chtěl zdůraznit, že ocením jakékoli Vaše komentáře a náměty.

Eingegeben: 7.5.2006Kommentar und weitere Informationen


zaniklé obce Osoblažska [Martina Jalamasová 2.8.2006 13:57] | Reagieren
Náhodou jsem se ocitla na Vašich stránkách, velmi mě zaujaly, ale jsem překvapeno, že zde není žádná informace o zaniklých osadách a vesnicích na Osoblažsku. Konkrétně obec Pelhřimovy, k jejímuž zániku máme spoustu materiálů. Pokud byste měli zájem, ozvěte se na uvedenou adresu.
S pozdravem Martina Jalamasová, starostka obce Slezské Rudoltice
Re: zaniklé obce Osoblažska [MARCELA BEKEOVÁ 8.9.2009 12:34] | Reagieren
Vážená paní starostko,byla bych Vám moc vděčná,kdyby jste byla tak laskavá a zaslala mi materiály o obci Pelhřimovy.Moc mě to zajímá,na internetu jsem toho moc nenašla.Máme tam chalupu a zajímá nás historie této obce.Moc děkuji.S pozdravem Marcela Bekeová
 Kommentar und weitere Informationen
Name:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Vᚠemail nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Vᚠpříspěvek.
Thema:
Kommentar/Präzisierung:  
KOMENTAR NEBYL ULOZEN !!!
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 62 do následujícího políčka:

   


Processing time: 32 msec.
IP address = 35.174.62.162
desktop version