EinloggenEinloggen AnmeldenAnmelden  ČeskyČesky
Duppau (Doupov) - Stadtwappen

Beigetragen: Jiří Kripner

Die Herkunft des Stadtwappens ist geheimnisumwittert. Weder die Epoche, noch das Adelsgeschlecht von dem er abstammt sind bekannt. Bekannt sind zwei Aussehen des Wappens. Der ursprüngliche (später verbesserte) bringt vielleicht auch Licht in die sagenhafte Herkunft. Danach soll der erste des Geschlechts der Duppauer ein Müller namens Johann Georg gewesen sein, der 1118 den Wald rodete und Häuser baute. Bei Ausgrabungen soll er heidnische Opfergefäse gefunden haben, von denen er einen gemeinsam mit drei Rosen in sein Erb aufgenommen haben soll. Die drei weißen Rosen erinnern an katholischen Glauben, das blaue Feld des Schildes an den hiesigen Bach.


Eingegeben: 25.6.2006Kommentar und weitere Informationen


Doupov cz - Tuppanstadt D. [A.Albrecht Klingenberk 7.3.2015 16:09] | Reagieren
Zmínky o tomto městečku jsou již s 9. stol.n.l. osada byla založena Hirzo starším jako lokátorem s rodu Klingenberků Saských sídlo Mohutz .Erb města asi povýšéného Wenzel I.na město je trochu paskvil.Hlavně nepochopení. Základ je dělený štít stříbrný a modrý(zlatý a černý) přes něj tři roze(růže) může být i postava sv.Štěpána,nebo pták (kos)- ten pochází s Jindřich I. Ptáčník.Klenot : je většinou římské kolo o šesti loukot znak Saských kurfiřtů nebo pták.Vlajka : dvě barvy žlutá až oranžová // černá - až hnědá - červená.Parton města sv.Štěpan a Kristofer.Zakladatetel lokátor Hans Dietr zvaný Hirzz Klinberk(Klingebberk) pochován v klášter Goldenkrone.
K osobě zakladatele lokátora Hürzz(Jelenovi) [A.Albrecht Klingenberk 7.3.2015 16:22] | Reagieren
Po konfliktu na cisařském německém dvoře přešel sám bez družiny k mladičkému Václav I. spíš jako člen královské družiny.Ovšem také jako hlavní finančník.Aby se mu peníze navrátily začal kolonizovat Saskou kotlinu(čechy),převážně zločinci vykoupenými s německých měst od radnic jako dlužníky a od katů.Nakupoval lid v Lužici,sasku,Bavorsku,Švábsku,Korutnanech a Moravě pro Moravany kterých území Saské kotliny bylo.Jako první kolonizoval dnešní Jižní Čechy.Dosadil Bavory jako správce.Hürzz Přizval své početné příbuzenstvo které na Moravě zdomácnělo.Rozrodilo se zde na Janovice a Benešovice ..............
 Kommentar und weitere Informationen
Name:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Thema:
Kommentar/Präzisierung:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 84 do následujícího políčka:

   

Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist